KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

6 710 zł dla Kamila z Krosna zebrano podczas I Charytatywnego Biegu i Nordic Walking "Przybij 5-tkę z Kamilem"

6 710 zł zebrano na leczenie i rehabilitację Kamila Kenar, 26-letniego mieszkańca Krosna podczas I Charytatywnego Biegu i Nordic Walking "Przybij 5-tkę z Kamilem", który odbył się w niedzielę, 30 czerwca w Widaczu. W pięknej, słonecznej aurze na starcie stanęło ponad 140 zawodników.

REKLAMA


Wydarzenie sportowo-rekreacyjne, którego cel był szczególny rozegrano w 4 kategoriach: bieg na 800 metrów dla dzieci oraz na dystansach 2, 5 i 10 kilometrów dla osób dorosłych. Dodatkowo, na dystansach 5 i 10 km rywalizowali uczestnicy marszu Nordic Walking. Bieg odbywał się ulicami i drogami terenowymi wsi Widacz (gmina Miejsce Piastowe, powiat krośnieński).

- Widacz nie był przypadkowy. Z tej miejscowości pochodzi sportowiec będący w kadrze Polskiej Federacja Nordic Walking - Tomasz Wojtowicz, członek Klubu Biegacza ATHLETIC Zręcin, również uczestnik tego wydarzenia i kilkukrotny jego laureat. Prywatnie znamy się ze wspólnoty "Męska Strona Rzeczywistości". Wspólnie wpadliśmy na pomysł organizacji biegu, którego cele był szczególny - zbiórka pieniędzy na rehabilitację Kamila Kenara z Krosna. Wiemy, że leczenie i rehabilitacja jest bardzo kosztowna, dlatego opłaty startowe w stu procentach przekazane zostaną na konto Fundacji, opiekującej się Kamilem, a pieniądze zadysponowane na dalsze leczenie chłopaka - mówi Dawid Bach, jeden z organizatorów wydarzenia.

- W niedzielę towarzyszyła nam piękna pogoda, świetna atmosfera wśród zawodników z rodzinami, którzy przybyli w niesamowitej sile ponad 200 osób. Dziękuję Tomaszowi Wojtowicz i Mateuszowi Głód za wspólną organizację tego szalonego przedsięwzięcia. Wszyscy zawodnicy, mail i duzi dali z siebie wszystko, "poszli na Maxa", a wszystko dla Ciebie Kamil! Zasługujesz na to - dodaje z uśmiechem na twarzy Dawid Bach.

Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowy - ceramiczny medal z odbitą dłonią, która symbolizuje przybitą z Kamilem piątkę. Zwycięzcy poszczególnych kategorii uhonorowani zostali medalami oraz pucharami, a wręczali je: Dorota Chilik - wójt gminy Miejsce Piastowe, Małgorzata Kenar - mama Kamila oraz sołtys Widacza - Mariusz Krupski, który bieg objął honorowym patronatem.

- Serdecznie dziękujemy sponsorom, ludziom dobrej woli oraz tym, którzy podczas zawodów przyszli, by nieść bezinteresownie pomoc - mówi Mateusz Głód. - Kamil przed biegiem dużo o nim mówił. Chciał być z nami - na miejscu. Niestety, Jego stan zdrowia nie pozwolił na uczestnictwo w Widaczu. Emocjonalnie kibicował każdemu, tym razem On dawał siłę wszystkim uczestnikom oraz nam, organizatorom wydarzenia. Kamil gratuluje każdemu, kto stanął na starcie! Wszystkim serdecznie dziękuje za okazałą pomoc, a przede wszystkim, za uśmiech na Waszych twarzach, tak bardzo cenny dla niego - dodaje Mateusz Głód.

Wyniki I Charytatywnego Biegu i Nordic Walking "Przybij 5-tkę z Kamilem":
- OPEN 2 km - bieg,
- OPEN 5km - bieg,
- OPEN 10 km - bieg,
- OPEN 5km - Nordic Walking,
- OPEN 10km - Nordic Walking.

Wpłat na pomoc dla Kamila można dokonywać na konto Fundacji Pomocy Dzieciom:
nr rachunku: 83 1240 2324 1111 0000 3323 0456.
KRS 0000117587, z dopiskiem: dla Kamila Kenar

Więcej o Kamilu przeczytacie tutaj: Przybij Piątkę z Kamilem. Wystartuj w charytatywnych zawodach biegowych oraz marszu Nordic Walking

Wydarzenie było również promocja aktywnego wypoczynku i zdrowego trybu życia. Zapisy oraz pomiar czasu podczas zawodów prowadziła firma TimeKeeper. Bieg medycznie zabezpieczała firma pochodząca z Widacza - S.O.S. Ambulans. Na miejscu prowadzone były badania ciśnienia oraz wartości cukru w organizmie przez firmę Panakeja - Prywatne Usługi Pielęgniarskie, z których wolne datki zostały przekazane na rzecz Kamila.

Partnerem wydarzenia była Restauracja i Club Wyszynk z Krosna. Patronat medialny nad wydarzeniem obejmowali: KrosnoCity.pl, Krosno112.pl, KrosnoSfera.pl, TV Galicja i RMF MAXX.

Sponsorzy: High System, Auto-Kram - Stacja Demontażu Pojazdów, Multeo.pl - Multi Agencja Reklamowa, Auto Szyby Krosno, Auto-Komplex - Mechanika Samochodowa i Stacja Kontroli Pojazdów w Krośnie, Panakeja - Prywatne Usługi Pielęgniarskie, Netcom Krosno, GRAFFIA - Agencja Wydawniczo-Fotograficzna, Myszkowe animacje dla dzieci, Dorsum.pl - Gabinet Rehabilitacji, Prodeco - mamy rękę do ogrodów, Piekarnia i Cukiernia "Janek".

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?