KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"PARTYZANT" będzie nadal trenował w Targowiskach

"PARTYZANT" będzie nadal trenował w Targowiskach Fot. archiwum UMK

Krosno wydzierżawiło gminie Miejsce Piastowe część terenu byłego lotniska "Iwonicz", na którym zlokalizowany jest stadion sportowy. Dzięki temu Klub Sportowy "Partyzant MAL-BUD 1" Targowiska będzie mógł prowadzić tam działalność sportowo-rekreacyjną przez kolejne 3 lata.

REKLAMA


Umowa została podpisana 1 lipca przez dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie Bogdana Adamskiego (trwałego zarządcę nieruchomości) oraz wójta gminy Miejsce Piastowe Dorotę Chilik, w obecności prezydenta Krosna Piotra Przytockiego.

Teren, gdzie znajduje się stadion, został zakupiony przez Krosno w grudniu 2017 r. - wchodził w skład byłego lotniska "Iwonicz", które w ubiegłym roku Urząd Lotnictwa Cywilnego wykreślił z rejestru lotnisk.

Znaczna część byłego lotniska została objęta wnioskiem w sprawie powiększenia Krosna, złożonego do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (zobacz: Nie będzie poszerzenia Krosna?).

Zgodnie z obietnicą złożoną przez władze Krosna, obszar o powierzchni 11 ha znajdujący się na terenie gminy Miejsce Piastowe nie został włączony do wniosku o zmianę granic. Miasto zdecydowało o pozostawieniu go w granicach administracyjnych Miejsca Piastowego, mając na uwadze potrzeby sąsiedniej gminy oraz działającego na jej terenie klubu sportowego.

Zawarta umowa umożliwia Klubowi "Partyzant MAL-BUD 1" dalsze korzystanie ze stadionu.

(umk), red.

  • autor: (umk), red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?