Logo
Wydrukuj tę stronę

Badania mammograficzne w VIVO! Krosno

  • Autor:   (ab), (Open Media), red.
  • środa, 31, lipiec 2019 20:44
  • wielkość czcionki - - + +
  • 1 komentarz
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

1 sierpnia, w godzinach od 10.00 do 16.00, przed Centrum Handlowym VIVO! Krosno pojawi się Mammobus, w którym kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać badanie piersi. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego będą oceniane przez wykwalifikowanych radiologów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, należy dokonać jednak wcześniejszej rezerwacji.

REKLAMAJedynie 38% uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Co roku rak piersi odbiera życie wielu z nich. Kobiety zbyt późno dowiadują się o chorobie, bo w początkowym stadium nie wpływa ona źle na samopoczucie. Tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia poprzez wykonywanie prześwietlenia piersi pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą zmiany chorobowe. Zadowalający wynik wcześniejszej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

W tę niezwykle ważną akcję profilaktyczną włączyło się również VIVO! Krosno.

1 sierpnia, w godz. 10.00 - 16.00, przed Centrum Handlowym stanie Mammobus, w którym panie w wieku 50-69 lat będą mogły całkowicie bezpłatnie wykonać badanie piersi. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego będą oceniane przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających, LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu.

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone i nie były wcześniej leczone  z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy bądź są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Niezbędna jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub za pomocą formularza: http://www.mammo.pl/formularz

Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii. Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym organizatorzy proszą o przygotowanie dowodu osobistego.     

- Bardzo chętnie włączamy się we wszelkiego rodzaju akcje, które mają na celu ochronę zdrowia i życia. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne są regularne badania profilaktyczne, które pozwalają skontrolować stan organizmu i są jedynym sposobem na szybkie wykrycie choroby, a także jej skuteczne leczenie - mówi Izabela Malecha, center manager VIVO! Krosno.

(ab), (Open Media), red.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020