Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Dzień Dawcy Szpiku w VIVO! Krosno

W sobotę, 31 sierpnia, w VIVO! Krosno po raz kolejny odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Przy specjalnym stoisku każdy chętny będzie mógł zarejestrować się w bazie DKMS i być może podarować komuś szansę na nowe życie. Akcja Dzień Dawcy Szpiku, organizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zakończ wakacje na 5!”, zostanie przeprowadzona w godz. 9.00 - 21.00.

REKLAMADzień Dawcy Szpiku w VIVO! Krosno będzie niezwykłą okazją do zapoznania się ze specyfiką zabiegu pobrania szpiku i komórek macierzystych. W sobotę, 31 sierpnia, wolontariusze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie oraz Fundacji DKMS odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości rodzące się przy podejmowaniu decyzji o zostaniu potencjalnym dawcą szpiku. Sam proces rejestracji jest bardzo prosty i trwa tylko kilka minut - wystarczy wypełnić formularz z danymi personalnymi, odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących stanu zdrowia, a następnie pobrać wymaz z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka przy pomocy pałeczki. Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg. Na stronie internetowej DKMS https://www.dkms.pl/pl można sprawdzić, co jest przeszkodą do zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku.

Przypominamy o zabraniu ze sobą dokumentu z numerem PESEL.

W przeciągu 10 lat Fundacja DKMS zarejestrowała ponad 1,5 mln potencjalnych dawców szpiku, spośród których prawie 6 tys. dało już pacjentom szansę na nowe, zdrowe życie. Te dane potwierdzają, jak ważne są takie akcje. Tym bardziej, że co piąty polski pacjent potrzebujący przeszczepienia szpiku jak do tej pory nie znalazł zgodnego dawcy.

- Dla wielu chorych przeszczep szpiku kostnego lub komórek macierzystych jest jedyną szansą na życie. Jako VIVO! Krosno po raz kolejny włączyliśmy się w tę niezwykle ważną inicjatywę, ponieważ wierzymy że wspólne działania aktywizujące lokalną społeczność to kolejny krok do osiągnięcia wyznaczonego celu jakim jest znalezienia dawcy szpiku dla każdego potrzebującego pacjenta. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Krosna do odwiedzenia naszego centrum w dniu akcji, 31 sierpnia - mówi Izabela Malecha, Center Manager VIVO! Krosno.

Organizatorzy akcji: Fundacja DKMS oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie.

(ab), (Open Media)

  • autor: (ab), (Open Media)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj