KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uzupełniono skład Rady Miasta Krosna. Janusz Hejnar ponownie radnym

Janusz Hejnar. Janusz Hejnar. Fot. KrosnoCity.pl

Radny Janusz Hejnar powrócił do Rady Miasta Krosna. Objął mandat, z którego zrezygnował Adam Skiba, wybrany w ubiegłorocznych wyborach samorządowych.

REKLAMA


Adam Skiba kandydował z listy PiS do Rady Miasta Krosna, jego wynik pozwolił na objęcie mandatu radnego. Jednak przez kolejne miesiące A. Skiba nie podejmował decyzji co do objęcia funkcji radnego.

Dopiero w sierpniu na jego miejsce do Rady Miasta wszedł Janusz Hejnar, przedsiębiorca, który uzyskał kolejny wynik na liście.

Janusz Hejnar był w Radzie Miasta w poprzednich dwóch kadencjach. Jako radny opozycji wielokrotnie kwestionował działania prezydenta. Pomimo tego poparł np. pomysł poszerzenia granic i szereg innych inwestycji.

Wcześniej został niesłusznie oskarżony o "prowadzenie nielegalnej budowy", co skutkowało kilkuletnim procesem, w którym oskarżycielem posiłkowym była gmina Krosno, a miejscy urzędnicy i radni starali się go obciążać. Sprawa zakończyła się dopiero po kilku latach, uniewinnieniem - zobacz: To już koniec "sprawy Hejnara"? Sąd Rejonowy uniewinnił piekarza z Krosna

Przyczyną miała być zmiana trasy drogi. Jak okazało się podczas procesu przed Sądem w Krośnie, urzędnicy przed zmianą planów nie sprawdzili czy na nowej trasie nie są rozpoczęte inwestycje. Janusz Hejnar uważał, że cały proces miał na celu naprawienie błędu urzędników jego kosztem. Jako samorządowiec wielokrotnie podkreślał, ze jego celem jest przeciwdziałanie niekompetencji urzędników.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?