KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: ile zapłaciliśmy Onetowi?

Piotr Przytocki, Bartosz Węglarczyk. Piotr Przytocki, Bartosz Węglarczyk. Fot. Onet Rano

Powracamy do sierpniowego wywiadu, jakiego prezydent Krosna udzielił portalowi Onet. Był to element płatnej promocji "Karpackich Klimatów". Wiemy już ile i za co zapłacono. Niestety można odnieść wrażenie, że nie w pełni wykorzystano możliwości jakie dawał wywiad w samochodzie ekipy programu "Onet Rano".

REKLAMA


Koszt promocji "Krosna i "Karpackich Klimatów" w Onecie to 51 750 zł + VAT. Umowę podpisano 12 sierpnia. W tym kontekście uwagę zwraca słabe przygotowanie prezydenta Piotra Przytockiego do wywiadu. Problemem było wskazanie, po raz który odbywają się "Karpackie Klimaty".

Piotr Przytocki nie był na bieżąco z obecnym stanem przemysłu naftowego w Krośnie. Zapytany jak teraz wygląda branża naftowa w Krośnie zapomniał o kilku firmach, choćby: PGNiG Technologie, Polska Spółka Gazownictwa OIR, Exalo Drilling Krosno.

Na szczęście w wywiadzie wspomniano postać wybitnego wynalazcy i społecznika, Ignacego Łukasiewicza. Niestety prezydent zapytany o inne ważne postacie związane z Krosnem wskazał jedynie kontrowersyjną osobę Władysława Gomułki. Tymczasem mogła to być dobra okazja do promocji "Wjazdu Króla" przez wspomnienie postaci Króla Jana Kazimierza i starosty krośnieńskiego Gabriela Wojniłłowicza i faktu, że to od Krosna rozpoczęło się wypieranie Szwedów z Polski podczas "Potopu". Był to też na pewno dobry moment na wspomnienie Aleksandra Fredry i słynnego, pobliskiego zamku z "murem granicznym".

Bardzo dobrym punktem zaczepienia dla turystów mogło być tez wspomnienie o Prywatnym Muzeum Podkarpackich Pól bitewnych, które znajduje się tuż przy przelotowej DK 28. Tym bardziej, że ekipa Onetu z prezydentem przejeżdżała obok tego Muzeum, a Piotr Przytocki mówił o krośnieńskim lotnisku. Wspomniane Muzeum ma bogate zbiory związane z historią lotniska, a część ekspozycji znajduje się w odrestaurowanym dawnym schronie lotniczym dla załogi lotniska.

Mówiąc o przemyśle lotniczym Piotr Przytocki opowiedział też o odtwarzaniu w Krośnie samolotów "Storch" z lat 30-tych ubiegłego stulecia. Ta sprawa stała się głośna za sprawą jednego z odcinków programu "Było... nie minęło", realizowanego przy współpracy właśnie z Prywatnym Muzeum. Taki obiekt przy trasie przelotowej przez miasto mógłby stać się pierwszym przystankiem w Krośnie dla wielu turystów. Niestety przegapiono okazję by o nim wspomnieć.

Zobacz: Onet Rano Wakacje z Krosna: Przytocki, Łukasiewicz i... Gomułka

Do zadań ekipy Onetu w ramach opłaconego patronatu medialnego należało:

- realizacja programu Onet Rano #wPodróży z Krosna w dniu 23.08, Gośćmi programu były osoby związane z miastem i regionem. Wywiady przeprowadzone w samochodzie a także poza nim, prezentując walory miasta. Do realizacji materiału użyto również dron. Szacunkowa długość programu to ok. 90 minut; estymowany zasięg programu to ok. 1 000 000 projekcji,

- belka sponsorska prezentowana podczas programu na żywo. Czas emisji każdej belki - około 90 minut. Estymowany zasięg: 800 000 PV, 300 000 UU,

- realizacja formatu Onet 100” podsumowująca nagranie i pokazująca atrakcje miasta (to jest jeszcze na etapie produkcji) zasięg min. 50 000 video viewsów
Plansze sponsorskie przy programie live, w jego fragmentach i przy pełnej rozmowie na VOD i YouTube,

- materiały redakcyjne informujące o realizacji Onet Rano #wPodróży z Krosna oraz pokazujące fragmenty programu i przeprowadzone rozmowy (na serwisie Vod.pl, Podróze.onet.pl, Wiadomosci.onet.pl i FB).

Linki do publikacji Onetu związanych z promocją Karpackich Klimatów:
- Onet Rano. Zacznij z nami dzień
- Prezydent Krosna w "Onet Rano.": siłą miasta są przedsiębiorcy
- Wystarczy kilka dmuchnięć, aby stworzyć prawdziwe szklane dzieło
- "Moje zdjęcie od początku do końca". Jakub Jan Kaska o robieniu zdjęć techniką z XIX wieku
- Turyści z całego świata przyjeżdżają do Krosna, żeby zobaczyć Centrum Dziedzictwa Szkła
- Onet Rano: Szkocki bohater Krosna
- Onet Rano.: Piotr Przytocki (23.08)
- Onet Rano.: Piotr Burger (23.08)
- Onet Rano.: Zbigniew Ungeheuer (23.08)
- Onet Rano.: Jakub Jan Kaska (23.08)
- Onet Rano. #WIEM: Hanna Lawera (23.08)

pd

 • autor: pd

28 komentarzy

 • Tfu

  Poco to było wystarczy że Robert nas reprezentuje

  Zgłoś nadużycie Tfu czwartek, 10, październik 2019 13:23 Link do komentarza
 • Hura

  Głupole płacą a Warszawka się bawi.

  Zgłoś nadużycie Hura wtorek, 08, październik 2019 22:10 Link do komentarza
 • wójt

  Idzie Grześ przez wieś, worek piasku z sobą niesie, żeby móc zakopać Przytockiego w lesie !

  Zgłoś nadużycie wójt poniedziałek, 30, wrzesień 2019 20:54 Link do komentarza
 • POdatNIK
 • Mickievicz

  Wsiadł Piotruś do taksy
  i musiał szykować baksy.
  Bo jak się okazało po fakcie,
  jechał w Onetu aucie.

  Trochę się zastanawiał,
  że kierowca pytania zadawał.
  A że do powiedzenia miał mało,
  to go wysadził szybko i śmiało.

  Jaki morał z tej historii dla was wypływa durnie?
  Myślcie co robicie przy wyborczej urnie :)

  Zgłoś nadużycie Mickievicz czwartek, 26, wrzesień 2019 11:21 Link do komentarza
 • autor pozdrawia

  Po prostu Ty, skoro mogło się zmieścic o Gomułce, to zamaist tego ogło byc o Fredrze, prawda? Natomiast autor mówiąc o lotnisku i równocześnie przejeżdżajac obok placówki, kóra ma fenomenalne zbiory zwiazane z lotniskiem raczej by pamiętał, żeby wspomnieć. To Piotr Przytocki nie ma lepszych pomysłów na turystykę niż "inwestowanie" 1,3 mln rocznie w CDS + inne wydatki na promocje.
  Mam nadzieję, że chociaż Ty potrafisz wiecej niż tylko krytykować. Szczęśliwie nie masz zastrzeżeń merytorycznych do poruszonych elementów.

  Zgłoś nadużycie autor pozdrawia środa, 25, wrzesień 2019 21:20 Link do komentarza
 • POPROSTU JA

  Konto może trzeba wywiad rzekę zrobić wtedy by się wszystkie odpowiedzi zmieściły .Ciekawi mnie jedna sprawa czy autor tego tekstu w prodramie na żywo pamiętał by o wszystkim i wszystko .Jednak my potrafimy tylko krytykować .

  Zgłoś nadużycie POPROSTU JA środa, 25, wrzesień 2019 20:21 Link do komentarza
 • Obywatel

  ... ale o co cały ten szum? Przecież to najlepszy prezydent sami go wybraliscie.

  Zgłoś nadużycie Obywatel środa, 25, wrzesień 2019 16:04 Link do komentarza
 • Czytelnik

  A opłaty za śmieci w górę brawo Ty.

  Zgłoś nadużycie Czytelnik środa, 25, wrzesień 2019 15:14 Link do komentarza
 • hahahahahah

  To portal z niemieckim kapitałem, tak? Jeśli tak, to DOBRZE, że tego programiku nie zrealizowano w... Jaśle zatem. Tamtejszy prezydent miałby wiele do powiedzenia na temat tego jak Jasło wyglądało po najeździe Hunów zza Odry. A może Onet będzie takie programy robił tak jak powinien, w Polsce, kraju, który do dziś odczuwa skutki niemiecko-sowieckiej napaści - czyli nie na koszt polskiego podatnika.

  Zgłoś nadużycie hahahahahah wtorek, 24, wrzesień 2019 17:08 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?