Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Kandydaci do Sejmu i Senatu w wyborach 2019

13 października 2019 r. wybierzemy parlamentarzystów. Przedstawiamy kandydatów do Sejmu i Senatu. Na listach znajdziecie imiona i nazwiska oraz wykształcenie, miejsce zamieszkania i przynależność partyjną. Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej.


KANDYDACI DO SEJMU W OKRĘGU NR 22

Liczba mandatów: 11
Zasięg: część województwa podkarpackiego obejmująca obszary powiatów: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki oraz miast na prawach powiatu: Krosno, Przemyśl.

Lista nr 1 / Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

1. KASPRZAK Mieczysław / ekonomista / Ostrów / członek PSL
2. MERCIK Aleksander / mechanik maszyn i urządzeń przemysłowych / Targowiska / bezpartyjny
3. ZADWORNY Zdzisław / rolnik / Dachnów / członek PSL
4. DACHNOWICZ Małgorzata Krystyna / dziennikarz / Dubiecko / bezpartyjny
5. HOŁYSZKO Janusz Marek / dyr. zarządzający / Drohojów / członek PSL
6. KISZKA Zbigniew Wojciech / socjolog / Urzejowice / członek PSL
7. BOJKO Zbigniew Andrzej / technik mechanik / Pikulice / członek PSL
8. MAŁECKA Barbara Danuta / prawnik / Stary Dzików / bezpartyjna
9. KONOPKA Marek Zbigniew / nauczyciel / Ustrzyki Dolne / bezpartyjny
10. SAWIŃSKI Krzysztof Jan / inż. budownictwa / Lesko / członek PSL
11. ZALESZCZUK Anna Maria / archiwista / Jedlicze / bezpartyjny
12. FAL Sabina Anna / spec. ds. marketingu i handlu / Zagórz / członek PSL
13. BARADZIEJ Iwona Teresa / fakturzystka / Cieklin / bezpartyjna
14. HOŁOWACZ Bogumiła Stanisława / pielęgniarka / Jarosław / bezpartyjna
15. BARAŃSKI Janusz Jacek / socjolog / Jasienica Rosielna / członek PSL
16. KOBIAŁKA-BANYŚ Emilia Alina / spec. ds. kadr / Lesko / bezpartyjna
17. ZARYCHTA Ryszard / nauczyciel / Przeworsk / bezpartyjny
18. HORBACZ Małgorzata / nauczyciel / Szówsko / bezpartyjny
19. FEDACZYŃSKA Maria Stanisława / urzędnik samorządowy / Przemyśl / bezpartyjna
20. PASTUSZCZAK Marek / nauczyciel / Sanok / członek PSL
21. SOKÓŁ Marek Zbigniew / kierownik domu kultury / Olszanica / członek PSL
22. FRANCZAK Stanisław / prezes / Dobieszyn / bezpartyjny

Lista nr 2 / Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

1. KUCHCIŃSKI Marek Tadeusz / parlamentarzysta / Przemyśl / członek PiS
2. SCHMIDT-RODZIEWICZ Anna Katarzyna / parlamentarzysta / Jarosław / członek PiS
3. URUSKI Piotr Marcin / parlamentarzysta / Sanok / członek Solidarna Polska
4. BABINETZ Piotr Mieczysław / parlamentarzysta, historyk / Krosno / członek PiS
5. PIOTROWICZ Stanisław / parlamentarzysta / prawnik / Odrzykoń / członek PiS
6. ŚNIEŻEK Adam Walenty / spec. pracy socjalnej / Rzeszów / członek PiS
7. PILCH Piotr / przedstawiciel władzy samorządowej / Przemyśl / członek PiS
8. PAMUŁA Teresa / dyr. zarządzający / Lubaczów / członek PiS
9. PAWLUŚ Adam / prawnik / Jasło / członek PiS
10. CHRZAN Tadeusz / przedstawiciel władzy samorządowej / Jarosław / członek PiS
11. PODHALICZ Lucyna / wicewojewoda Podkarpacia, socjolog / Przemyśl / członek PiS
12. ŁUKASZYK Dorota / dyr. zarządzający / Ustrzyki Dolne / członek Porozumienie Jarosława Gowina
13. DROZD Adam Tomasz / przedstawiciel władzy samorządowej / Sanok / członek Partii Republikańskiej
14. JĘDRUCH Ryszard / wyższy urzędnik samorządowy / Tryńcza / członek PiS
15. PERS Grzegorz Stanisław / lekarz / Przysieki / członek PiS
16. PIESZCZOCH Robert / dyr. zarządzający / Nadolany / członek PiS
17. BRIL Joanna Katarzyna / nauczyciel akademicki / Jedlicze / członek PiS
18. POCAŁUŃ Alicja Anna / wyższy urzędnik samorządowy / Krzywe / członek PiS
19. BURBEŁO Joanna Maria / technik dentystyczny / Radymno / członek PiS
20. GUZIK Andrzej / nauczyciel / Niżna Łąka / członek PiS
21. KUROWSKA Maria Stanisława / przedstawiciel władzy samorządowej / Dąbrówka / członek Solidarna Polska
22. KRAWIEC Daniel Stanisław / radca prawny / Mirocin / członek PiS

Lista nr 3 / Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej

1. RYDZIK Łukasz Michał / analityk finansowy / Oleszyce / członek Wiosna Roberta Biedronia
2. ZAJDEL Gabriel Jerzy / nauczyciel / Krosno / członek SLD
3. MACKIEWICZ-ROSSMANITH Kamila / nauczyciel / Sanok / członek Lewica Razem
4. JAGUSTYN Janusz Andrzej / nauczyciel / Przemyśl / członek SLD
5. PIOTROWSKA Kamila Helena / farmaceuta / Brzozów / członek SLD
6. FIC Patryk Beniamin / student / Jedlicze / bezprtyjny
7. CIWONIUK Marzena Mieczysława / pielęgniarka / Ustrzyki Dolne / członek Lewica Razem
8. RYCZAN Dominik Łukasz / historyk / Żurawica / bezpartyjny
9. GORCZYCA Iwona / geolog / Wolica / bezpartyjna
10. BOGUSZ Adam / nauczyciel / Temeszów / członek SLD
11. KUROPATWA Dagmara Sylwia / przedsiębiorca / Przemyśl / członek SLD
12. WEŁYCZKO Zbigniew / pracownik ochrony osób i mienia / Ruda Różaniecka / członek SLD (złożył oświadczenie lustracyjne / pełniłem służbę w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnieniu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944 - 1990 oraz treści tych dokumentów / dz.u. z 2019 r. poz. 684 i 1054)
13. BARAN Ewa Aneta / nauczyciel / Krosno / członek SLD
14. WOŚ Wiesław Adam / pracownik administracyjny / Przemyśl / bezpartyjny
15. ŻÓŁKOŚ Grzegorz Stanisław / inż. budownictwa / Krosno / członek SLD
16. KRUKAR Radosław Zbigniew / ekonomista / Rymanów / bezpartyjny
17. ŚWIEBODA Monika / pracownik administracyjny / Krosno / bezpartyjny
18. PIELA Mirosław Józef / technik leśnik / Zatwarnica / bezpartyjny
19. ITNER Halina Bożena / pracownik administracyjny / Klimkówka / bezpartyjny
20. ŚWIEBODA Sebastian Rafał / pośrednik w obrocie nieruchomościami / Przemyśl / bezpartyjny
21. STEBNICKI Łukasz / nauczyciel / Przemyśl / członek Lewica Razem
22. WOJNAROWSKI Piotr Marcin / dziennikarz / Sanok / członek SLD

Lista nr 4 / Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość

1. ZAPAŁOWSKI Andrzej Tomasz / nauczyciel akademicki / Przemyśl / bezpartyjny
2. BERKOWICZ Adam Roman / nauczyciel / Trzcicnica / bezpartyjny
3. KRĘŻAŁEK Kazimierz Zygmunt / spec. kontroli jakości / Kobylany / bezpartyjny
4. STADNICKI Robert Stanisław / inż. inżynierii chemicznej / Jasło / członek Korwin
5. ZYCH Małgorzata / historyk sztuki / Tarnobrzeg / członek Ruch Narodowy
6. KRZANOWSKI Jan Franciszek / emeryt / Krosno / bezpartyjny
7. SZWED Michał / rolnik / Opaka / bezpartyjny
8. ZIELIŃSKI Janusz Jan / ratownik wodny / Ustrzyki Dolne / członek Ruch Narodowy
9. FILIP Tomasz Rafał / informatyk / Jarosław / członek Korwin
10. DUDZIŃSKA-SOBOLEWSKA Grażyna Henryka / ekonomista / Jarosław / bezpartyjna
11. WOJTUCH Ryszard Jan / rolnik / Stary Lubliniec / bezpartyjny
12. NADBRZESKA Jadwiga Anna / technik technologii żywienia / Gniewczyna Łańcucka / bezpartyjna
13. SIKORA Aleksandra Justyna / logistyk / Brandwica / bezpartyjna
14. HRYSIO Marlena Emilia / student / Zapałów / bezpartyjny
15. DYGUŁA Aleksander / przedsiębiorca / Tyczyn / bezpartyjny
16. PERŻYŁO Anna Maria / tech. farmaceutyczny / Żurawica / bezpartyjna
17. DULĘBA Witold Aleksander / inż. inżynierii środowiska / Sanok / bezpartyjny
18. ANTOCHÓW Joanna / filolog polski / Przemyśl / bezpartyjna
19. SOBOLEWSKI Zdzisław / mechanik automatyki przemysłowej / Surochów / bezpartyjny
20. GOLBA Paweł Kamil / technik handlowiec / Jarosław / bezpartyjny
21. BOCHNIA Ewelina / pracownik administracyjny / Dębica / bezpartyjna
22. ZUCHOWSKI Jan Maria / lekarz dentysta / Narol / bezpartyjny

Lista nr 5 / Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni

1. FRYDRYCH Joanna Zofia / ekonomista / Targowiska / członek PO
2. RZĄSA Marek Zdzisław / nauczyciel / Przemyśl / członek PO
3. BLECHARCZYK Wojciech Aleksander / nauczyciel akademicki / Sanok / bezpartyjny
4. SZKOŁA Józef / inż. geodeta / Jarosław / członek PO
5. WOŚ Adam / ekonomista / Czerce / bezpartyjny
6. SAWICKA Ewa Stefania / nauczyciel / Przemyśl / członek PO
7. PIKUL Antoni Stanisław / architekt / Jasło / bezpartyjny
8. BALON Barbara Maria / ekonomista / Krosno / członek Nowoczesna
9. ZYCH Jan Władysław / przedstawiciel władzy samorządowej / Korczyna / bezpartyjny
10. HOLCMAN Iwona Janina / lek. med. / Jałowe / bezpartyjna
11. KARAŚ Roman Władysław / notariusz / Brzozów / bezpartyjny
12. RYZNAR Marian Jerzy / prawnik / Wiązownica / bezpartyjny
13. KŁAK Krzysztof Józef / ekonomista / Przeworsk / członek PO
14. SŁOWIK Maria Anna / technolog żywienia / Święcany / bezpartyjna
15. JUREK Michał Albert / prawnik / Sanok / członek PO
16. WOTA Krzysztof Adam / inż. budownictwa / Ostrów / członek PO
17. KOSTKA Grażyna Dorota / nauczyciel / Przeworsk / bezpartyjna
18. KNAP Marzena Karolina / technik sterylizacji medycznej / Lublica / bezpartyjna
19. BIAŁY Tomasz / operator przemysłu szklarskiego / Krosno / członek PO
20. ZAWOJSKA Izabela Krystyna / ekonomista / Haczów / bezpartyjna
21. WOJAKOWSKI Dariusz Wojciech / socjolog / Rzeszów / bezpartyjna
22. ZADWORNY Waldemar / nauczyciel / Dachnów / członek PO

KANDYDACI DO SENATU W OKRĘGU NR 57

Liczba mandatów: 1
Zasięg - obszary powiatów: brzozowski, jasielski, krośnieński oraz miasta na prawach powiatu: Krosno


1. BALON Daria Urszula / specjalista do spraw turystyki / Krosno / KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
2. SKOTNICZNY Ryszard Wiesław / ogrodnik / Kombornia / KWW Ryszarda Skotnicznego
3. ZAJĄC Alicja Maria / biolog / Jasło / KW PiS

red. / dane PKW

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj