Logo
Wydrukuj tę stronę

Nowe graffiti pod ul. Okrzei

Nowe graffiti pod ul. Okrzei Fot. KrosnoCity.pl

Młodzież z różnych zakątków świata wzięła udział w projekcie, którego efektem są niezwykłe murale na filarach mostu w ciągu ul. Okrzei w Krośnie. Kolorowe obrazy na filarach mostu mają być odporne na zniszczenie przez podwyższony stan wody.

REKLAMAMurale to efekt "The Street Art Project" realizowanego we współpracy ze stowarzyszeniem "Inpro" za pośrednictwem BWA Krosno. W przedsięwzięcie włączyła się Młodzieżowa Rada Miasta Krosna, która miała dzięki temu okazję współpracować z młodymi ludźmi z bliższych i dalszych krajów Świata. Nad inspirującymi grafikami wspólnie pracowali młodzi ludzie z Gwadelupy, Łotwy i innych krajów.

Więcej o "Inpro" możecie znaleźć na Facebooku projektu: fb @goinpro.org

Jak powstawały murale? O tym dowiedzieliśmy się od samych młodych twórców. Użycie farb poprzedzone było „burzą mózgów". Wymieniano pomysły, idee. Obrazy miały mieć pozytywny przekaz, miały inspirować. Młodzi twórcy działali we współpracy z profesjonalistami "street artu".

Co przedstawiają murale? Jeden poświęcony jest trosce o naturalne środowisko. Pokazuje obawy młodzieży o niszczenie naszego wspólnego domu przez zanieczyszczenia. Na innym widzimy postać tak zaślepioną socialmedia, pogonią za pieniędzmi, alkoholem czy narkotykami, że nawet nie zauważa, że brakuje jej bardzo ważnego elementu: miłości.

Jeden z murali poświęcony jest pamięci Marcina Soleckiego, skatera i inicjatora powstania "skateparku" w Krośnie.

pd

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020