Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Krosno pożegnało Bronisława Niżnika

Krosno pożegnało Bronisława Niżnika Fot. KrosnoCity.pl

We wtorek, 12 listopada odbyły się uroczystości pogrzebowe Bronisława Niżnika, krośnianina, działacza sportowego mocno związanego z K.S. Karpaty Krosno.

REKLAMA
Bronisław Niżnik zmarł w piątek, 8 listopada w wieku 75 lat.

W ostatniej drodze Bronisławowi towarzyszyła rodzina, przyjaciele, znajomi i tłumy fanów. Nie brakowało łez, wspomnień oraz poruszających przemówień i kazań. Zmarłego żegnali przedstawiciele samorządu, władze Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Krośnie, zawodnicy Karpat Krosno, kibice, uczniowie i nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego "Karpaty" w Krośnie, poczty sztandarowe OZPN w Krośnie i Karpat Krosno.

Mszy żałobnej, która odbyła się w parafii pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie przewodniczył ks. prał. Krzysztof Mijal - proboszcz parafii pw. św. Wojciecha i Matki Boskiej Częstochowskiej w Krośnie.

Ciało Bronisława Niżnika spoczywa w rodzinnym grobie na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie, przy ul. kard. S. Wyszyńskiego.


***
Bronisław Niżnik urodził się 10 marca 1944 roku. Niemal całą swoją karierę piłkarską spędził w K.S. Karpat Krosno, były zawodnik, trener, działacz. Jako trener wprowadził drużynę Karpat Krosno najpierw do III ligi w 1976 roku, po czym w 1988 świętował ponowny awans szczebel wyżej. Był honorowym członkiem zarządu Karpat Krosno. Na swoim koncie miał występy w juniorskiej reprezentacji Polski.

Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej, Srebrna Oznaką Honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej, Medalem 80-lecia PZPN, odznakami Zasłużonego dla Piłkarstwa Rzeszowskiego i Zasłużony dla Karpat Krosno.

red.
Fot. KrosnoCity.pl

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj