Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

V Forum Gospodarcze w Krośnie. Przedsiębiorczość Młodych - szanse, inspiracje, perspektywy

To będzie spotkanie dla młodych ludzi! Wyjątkowa edycja Forum Gospodarczego w Krośnie, przepełniona dobrą energią, inspiracjami i nowoczesnym podejściem do biznesu.

REKLAMAJeżeli myślisz o założeniu własnej firmy, stawiasz pierwsze kroki w biznesie lub po prostu szukasz nowoczesnych narzędzi rozwoju - przyjdź, posłuchaj, podziel się swoimi opiniami. Wydarzenie odbędzie się 21 listopada o godz. 12:00 w Kampusie Politechnicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, ul. Dmochowskiego 12.

- Jednym z naszych strategicznych zadań na najbliższy czas jest wdrażanie polityki dla młodych w Krośnie, między innymi w aspekcie pobudzania przedsiębiorczości i innowacyjności - mówi prezydent miasta Piotr Przytocki.

- Tegoroczne Forum będzie pierwszym z cyklu wydarzeń, jakie miasto zorganizuje z myślą o młodych, przedsiębiorczych mieszkańcach. Chcemy inspirować, motywować, stwarzać perspektywy i wspierać we wdrażaniu pomysłów biznesowych w życie -  zapowiada zastępca prezydenta dr Tomasz Soliński.

- W tym roku zaprosiliśmy do współpracy ekspertów - entuzjastów z bardzo bogatym doświadczeniem we wspieraniu początkujących firm - informuje zastępca prezydenta. - Sebastian Kolisz to jeden z twórców Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, praktyk, który w Krakowie przeprowadził program inkubacji dla kilkuset start-upów. Z kolei Dorota Mastalska jest znaną w Polsce organizatorką spotkań networkingowych. Doskonale wie, jak budować relacje biznesowe i chętnie dzieli się tą wiedzą z innymi - dodaje.

Co jeszcze ciekawego czeka Was na Forum? Dwa panele dyskusyjne - pierwszy z udziałem specjalistów, którzy opowiedzą skąd pozyskać środki na założenie firmy, jakie ryzyka zabezpieczyć, czy jaką wybrać formę opodatkowania. W drugim panelu lokalni młodzi przedsiębiorcy opowiedzą o swoich doświadczeniach i doradzą, na co zwrócić uwagę startując z własnym biznesem. Będzie także ciekawa prelekcja na temat wspierania start-upów przez sektor bankowy.

Czekamy na otwartych, gotowych do działania młodych ludzi. Zapraszamy także tych, którzy mają dylematy, czy zaryzykować z własną firmą, czy też wybrać „bezpieczny” etat.

- Nasza uczelnia po raz pierwszy jest współorganizatorem tego wydarzenia, co świadczy o tym, że wspiera inicjatywę władz miasta w rozwoju młodych i przedsiębiorczych mieszkańców Krosna. Jednym z celów PWSZ w Krośnie jest promowanie oraz zachęcanie studentów i absolwentów do wdrażania innowacyjnych pomysłów - dodaje prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Barabasz, prorektor ds. rozwoju. - Porady ekspertów, panele dyskusyjne, wymiana doświadczeń oraz udział młodych przedsiębiorców w V Forum Gospodarczym w Krośnie, to doskonała okazja na zdobycie cennej wiedzy i nowych doświadczeń przy tworzeniu własnego biznesu - dodaje.

Na V Forum Gospodarcze zapraszają organizatorzy - Prezydent Miasta Krosna oraz Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. S. Pigonia w Krośnie. Wydarzenie odbywa się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja on-line: https://forum-gospodarcze-krosno-tp2019-r.konfeo.com

Zgłoszenia przyjmujemy do 19 listopada 2019 r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Program:
- 11:30 - 12:00: rejestracja uczestników, kawa na powitanie.

- 12:00 - 12:10: powitanie, wprowadzenie do spotkania (Piotr Przytocki, Prezydent Miasta Krosna, prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Barabasz, Prorektor ds. Rozwoju PWSZ w Krośnie).

- 12:10 - 12:45: Pierwszy milion do trzydziestki - młodzi przedsiębiorcy, trendy.
Sebastian Kolisz, Wiceprezes Zarządu Concordia Business Club Sp. z o.o.

- 12:45 - 13:45: Jak poradzić sobie z formalnościami? Gdzie znaleźć wsparcie i pieniądze na start?
Dyskusja z udziałem doradców, którzy pomagają młodym firmom.

- 13:45 - 14:15: Jak zamienić plik wizytówek w plik banknotów?
Dorota Mastalska, Prezes Zarządu Concordia Business Club Sp. z o.o.

- 14:15 - 14:45: przerwa kawowa.

- 14:45 - 15:15: współpraca Santander Bank Polska S.A. ze start-upami i fintechami Dawid Galus, Santander Bank Polska S.A.

- 15:15 - 16:15: moja firma - moja pasja. Porady i inspiracje dla początkujących.
Młodzi przedsiębiorcy z lokalnego rynku opowiedzą o swoich początkach w biznesie. Rozmowa moderowana.

- 16:15 - 16:25: podsumowanie
- 16:25: luch, integracja, networking

Organizatorzy: Miasto Krosno, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie.
Partnerzy: Concordia Business Club Sp. z o.o., Santander Bank Polska, Dom Brokerski VECTOR, AXELO Prawo i Podatki dla Biznesu.

red., (umk)

1 komentarz

  • Serggoani

    Drugie obywatelstwo i rezydenturę z inwestycji! Krótkim czasie, oficjalne programy, pełny serwis. Grenada, Malta, Portugalia, Vanuatu, USA, itp.
    Wystarczy wejść w right-invest.com!

    Zgłoś nadużycie Serggoani piątek, 06, grudzień 2019 16:12 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj