Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Krosno "Miastem dla Młodych"? Jesteśmy na 13. miejscu

Krosno "Miastem dla Młodych"? Jesteśmy na 13. miejscu Fot. www.europolis.schuman.pl

Krosno zajęło 13. miejsce w rankingu "Miast dla Młodych 2019" przeprowadzonego przez "Europolis". Pierwsze miejsce zajęła Warszawa z wynikiem 55 punktów. Niewiele gorszy wynik w rankingu (52 punkty) uzyskał Rzeszów. Podium rankingu zamykają Katowice z 49 punktami.

REKLAMA


Europolis to jedno z największych w Polsce cyklicznych spotkań na temat rozwoju miast, którego inicjatorami w 2013 roku byli Fundacja Schumana i m.st. Warszawa. Od 2015 roku konferencji towarzyszy publikacja raportu Fundacji Schumana i Fundacji Konrada Adenauera o polskich miastach. Tematem tegorocznej edycji Eurpolis były "Miasta dla młodych", w których bierze się pod uwagę potrzeby i opinie osób, które wkraczają w samodzielne życie. Polityka młodzieżowa w Polsce kształtuje się od kilkunastu lat, lecz zajmowanie się nią przekrojowo na poziomie miast, wciąż nie jest standardem. Jednak to właśnie w młodych tkwi olbrzymi potencjał dla rozwoju ośrodków miejskich.

Skład pierwszej dziesiątki miast dla młodych przedstawia się następująco: za Katowicami plasują się Gdańsk (zwycięzca kategorii "Otwartość") i Kraków (zwycięzca kategorii "Kultura i rozrywka"), a następnie Wrocław, Opole, Poznań, Sopot i Łódź. Z wyjątkiem bogatego i prężnego Sopotu wszystkie są miastami wojewódzkimi - ośrodkami, które ze względu na swój potencjał gospodarczy i kulturalny cieszą się dużą siłą przyciągania.

- Zwraca uwagę wysoka, 13. pozycja Krosna, drugiego po Sopocie niewojewódzkiego miasta w zestawieniu. Choć położone na gospodarczych peryferiach kraju miasto ma dobre wskaźniki dostępu do usług zdrowotno-opiekuńczych i edukacji licealnej, jest też miastem, które dba o jakość powietrza i dużo inwestuje - czytamy w raporcie Europolis.

Zapoznaj się z raportem EUROPOLIS. MIASTA DLA MŁODYCH (tutaj), zawierającym ranking polskich miast na prawach powiatu pod kątem ich przyjazności dla młodych mieszkańców.

red.

2 komentarzy

 • to tylko sen

  - Zwraca uwagę wysoka, 13. pozycja Krosna, drugiego po Sopocie niewojewódzkiego miasta w zestawieniu. Choć położone na gospodarczych peryferiach kraju miasto ma dobre wskaźniki dostępu do usług zdrowotno-opiekuńczych i edukacji licealnej, jest też miastem, które dba o jakość powietrza i dużo inwestuje


  Co wy na to mieszkańcy ?

  Zgłoś nadużycie to tylko sen środa, 11, grudzień 2019 00:52 Link do komentarza
 • turysta

  Badania czy jej wyniki wyjęte z dupy ! Bez urazy Krosno !

  Zgłoś nadużycie turysta środa, 11, grudzień 2019 00:48 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj