Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Z ulicy Czajkowskiego zniknie rondo. Znikną przejścia dla pieszych z DK28

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Od czwartku, 12 grudnia zmieni się całkowicie układ skrzyżowania ulic: Czajkowskiego, Jagiellońska i Pużaka. Zniknie rondo i obowiązujący ruch okrężny, a ul. Czajkowskiego będzie drogą z pierwszeństwem przejazdu. To jeszcze nie wszystkie zmiany na tym skrzyżowaniu. Zmiany pojawią się również na DK28. Od jutra z ul. Podkarpackiej znikną dwa przejścia dla pieszych. O zmianach informuje Urząd Miasta Krosna.

REKLAMA


Skrzyżowanie z drogą z pierwszeństwem przejazdu
Na skrzyżowaniu ulic: Czajkowskiego, Jagiellońska i Pużaka zmieni się organizacja ruchu drogowego. Zniknie rondo i obowiązujący ruch okrężny, a ul. Czajkowskiego będzie drogą z pierwszeństwem przejazdu. Istotną zmianą będzie również to, że kierowcy jadący ul. Czajkowskiego w kierunku obwodnicy (DK 28) nie będą mogli skręcić w lewo w ul. Jagiellońską. Relacja ta została zakazana z uwagi na możliwość wystąpienia blokady skrzyżowania łącznie z przejazdem kolejowym przez pojazdy oczekujące na możliwość skrętu (podobne sytuacje miały miejsce w czasie funkcjonowania ronda).

Dwa zakazy skrętu w lewo
Zakaz skrętu w lewo będzie również obowiązywał kierujących jadących ul. Jagiellońską w kierunku ul. Czajkowskiego, którzy nie będą mieli możliwości skrętu w lewo w kierunku DK 28. Wprowadzenie tego zakazu jest podyktowane koniecznością udrożnienia ruchu na tym skrzyżowaniu.


Kliknij, aby powiększyć...

Zmiany organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu są wynikiem przeprowadzonej analizy ruchu drogowego w tym rejonie, ze szczególnym uwzględnieniem bliskości przejazdu kolejowego. Na wniosek PKP, które wielokrotnie wykazywało zagrożenia BRD wynikające z nagminnego łamania przepisów przez kierowców zatrzymujących się na przejeździe kolejowym.

Roboty drogowe związane ze zmianą organizacji ruchu w obrębie tego skrzyżowania będą prowadzone 12 - 13 grudnia.

Nie będzie dwóch przejść dla pieszych na ul. Podkarpackiej
W ciągu dwóch najbliższych dni (12 - 13 grudnia) drogowcy będą również likwidować dwa przejścia dla pieszych na ul. Podkarpackiej.

Ze względów bezpieczeństwa zniknie przejście dla pieszych w sąsiedztwie mostu nad Lubatówką oraz pasy usytuowane w niedalekiej odległości zjazdu na osiedle WSK - pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Czajkowskiego i Składową, a przejściem dla pieszych z sygnalizacją świetlną (nieopodal przystanku autobusowego).

OD REDAKCJI:
O tak dużych zmianach w organizacji ruchu, krośnieński Urząd Miasta poinformował lokalne portale w środę, 11 grudnia drogą mailową o godzinie 15:10. Jako redakcja uważamy, że jest to zdecydowanie za późno, by informacja podana w lokalnych mediach mogła dotrzeć do wszystkich zainteresowanych mieszkańców, korzystających codziennie z ulicy Czajkowskiego oraz skrzyżowania ulic: Czajkowskiego, Jagiellońska i Pużaka, czy też z przejść dla pieszych na odcinku krajowej 28.

red., /umk/

8 komentarzy

 • serek

  Zabrali się za frezowanie tego ronda na Czajkowskiego...

  Zgłoś nadużycie serek piątek, 13, grudzień 2019 13:58 Link do komentarza
 • Elegancka brunetka

  Zakaz skrętu z Czajkowskiego na Jagielloniską, bylam wczoraj wieczorem w Przychodni i słyszałam narzekania, że mandaty wystwiali, zamiast pouczyć, no bo proszę pani przecież jeździ się na pamięć. Nie wolno jeździć nas pamięć, jeździ się tak jak wskazują znaki drogowe (należy je czytać) a nie głupotami się zajmować w czasie jazdy odpowiedziałam

  Zgłoś nadużycie Elegancka brunetka piątek, 13, grudzień 2019 12:49 Link do komentarza
 • Zamawiacz publiczny

  Rondo zniknęło ale to okrągłe gówno na środku nadal jest. Można auto uszkodzić!!!!
  XXI wiek a z głupim skrzyżowaniem i asfaltem urzędasy sobie nie poradzą. Cudnych mamy nieGospodarzy...

  Zgłoś nadużycie Zamawiacz publiczny czwartek, 12, grudzień 2019 19:50 Link do komentarza
 • dawno to wiedzialem

  nie tak dawno ktos pisal ze to sie sprawdza w Europie i w Krosnie tez...skąd taka zmiana decyzji?he?

  Zgłoś nadużycie dawno to wiedzialem czwartek, 12, grudzień 2019 13:51 Link do komentarza
 • Krośnianin od urodzenia

  Bardzo mądra decyzja. Poprawi bezpieczeństwo. A na skróty to sobie można po miedzy chodzić, a nie po mieście autem jeździć.
  A dopóki torów w Krośnie nie wpuszczą pod ziemię, to w okolicach przejazdów kolejowych zawsze będą zatory powstawać.

  Zgłoś nadużycie Krośnianin od urodzenia czwartek, 12, grudzień 2019 10:55 Link do komentarza
 • Stop antychrystowi w krosnie

  Kolejne wyrzucone pieniądze publiczne na rondo ktore bylo od początku porażka. Zakaz skrętu z Czajkowskiego na Jagielloniska to kolejny debilizm Stalinka. No ale komuchy wybrali to maja.

  Zgłoś nadużycie Stop antychrystowi w krosnie czwartek, 12, grudzień 2019 07:19 Link do komentarza
 • Mieszkaniec

  Z usunięciem ronda i brak skrętu w lewo z ulicy Czajkowskiego w ulicę Jagiellońska to chyba ktoś miał pomysł co nie mieszka w Krośnie !!! Osiedle kilkutysięczne i skrót żeby nie korkować ulicy Czajkowskiego z Podkarpacką jest zamknięty...
  Co do samego skrzyżowania na ulicy Czajkowskiego to raczej wszyscy są zgodni co do przejazdu. Niestety wyłączenie skrętu w lewo jest totalna pomyłka. Na dzień dzisiejszy ulica Czajkowskiego , Podkarpacką będzie się korkować w godzinach szczytu bo nie ma drugiego pasa już od przynajmniej połowy drogi. Rozwiązaniem były by światła tylko i wyłącznie. A na dzień dzisiejszy większość i tak już się przyzwyczaiła do ronda. Gratulacje totalnie nie trafionego pomysłu.

  Zgłoś nadużycie Mieszkaniec czwartek, 12, grudzień 2019 00:14 Link do komentarza
 • BK

  Z tą Czajkowskiego wcale nie będzie lepiej, zmiana z Jagiellońską niewiele zmieni w stosunku do tego co było zanim powstało tam rondo... współczuję tym, którzy w godzinach szczytu będą skręcać z Pużaka w lewo na Czajkowskiego. Może światła byłyby lepszym rozwiązaniem?

  Zgłoś nadużycie BK środa, 11, grudzień 2019 21:26 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj