Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Krośnianie po raz kolejny wyjdą na ulice w obronie niezależności sądów

"Dziś Sędziowie - jutro Ty!" - pod takim hasłem w całym kraju odbędą się protesty Polaków przeciwko ustawie, która zakłada silne represje wobec sędziów. Również w Krośnie, pod Sądem Okręgowym przy ul. Sienkiewicza, w środę (18.12) o godz. 18 zbiorą się obywatelki i obywatele.

REKLAMA
Ogólnopolski protest organizowany jest przez wiele organizacji prodemokratycznych, stowarzyszenia sędziowskie i prokuratorskie.

Powodem protestów jest kolejny etap wojny jednej partii - Prawa i Sprawiedliwości z niezależnością sądów i niezawisłością sędziów. Tym razem chodzi o projekt ustawy zgłoszony przez PiS, który zakłada represje wobec sędziów. Za krytykę władz i zgłaszanie wątpliwości w sprawie legalności stanowionego prawa, sędziowie mogą zostać pozbawieni pensji, a nawet wydaleni z zawodu.

- To kaganiec na sędziów. Nie może być tak, że sędziowie będą stali na baczność przed politykami. Muszą pozostać niezawiśli - nikt nie może im stawiać żadnych warunków. W interesie każdego obywatela jest, by sądy były niezależne od polityków, bo tylko wtedy jest gwarancja, że sprawy rozpatrywane będą obiektywnie i zgodnie z literą prawa. Sędziowie mają wydawać wyroki w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, a nie w imieniu jednej partii rządzącej. Nowa ustawa to ogromne zagrożenie dla tzw. trójpodziału władz oraz krok w kierunku wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej - wyjaśnia Adrian Krzanowski z Komitetu Obrony Demokracji.

- Zapraszamy obywatelki i obywateli, by po raz kolejny przyszli pod sąd i bronili praworządności w naszej Ojczyźnie. To akt patriotyzmu! Można zabrać ze sobą latarki lub świecie - w symboliczny sposób wyrazimy akt solidarności z sędziami. Mile widziane będą także flagi polska i europejska oraz hasła związane z wolnymi sądami - zapraszają organizatorzy.

 

4 komentarzy

 • pp

  Za sędziów powinien się ktoś wreszcie zabrać

  Zgłoś nadużycie pp wtorek, 17, grudzień 2019 22:20 Link do komentarza
 • kotUA

  Sekta OTUA z całej okolicy zjedzie. A będą pieprzyć że to krośnianie....

  Zgłoś nadużycie kotUA wtorek, 17, grudzień 2019 11:17 Link do komentarza
 • OśmiorniczkiuSowy

  Hahaha pewnie wyjdzie kilku oszołomów którzy mają w sądach kogoś z rodziny XD. "Nadzwyczajną kastę " już dawno powinni zdyscyplinować.

  Zgłoś nadużycie OśmiorniczkiuSowy wtorek, 17, grudzień 2019 10:54 Link do komentarza
 • Trybun ludowy

  Praworządność i sprawiedlwosc konstytucja to slowa okreslenia nieznane wiekszosci sedzom . popieram reformę i jestem za ukruceniem bezprawia sedziowskiego.

  Zgłoś nadużycie Trybun ludowy wtorek, 17, grudzień 2019 06:25 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj