Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Znamy harmonogram wywozu śmieci na 2020 rok

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Krośnieński magistrat opublikował harmonogram wywozu śmieci, który będzie obowiązywał w 2020 r. Przypominamy o podwyżce opłaty za odbiór odpadów.

REKLAMA
Od 1 stycznia wzrosną opłaty za odbiór odpadów. Będziemy musieli zapłacić po 24 zł od osoby. Jako przyczyny wskazywane są rosnące koszty. Jednym z problemów jest niewłaściwa segregacja odpadów przez mieszkańców. Wszyscy będą musieli segregować śmieci, a na tych, którzy się nie zastosują - nałożona zostanie karna opłata w wysokości 96 zł / osobę. Stosowana będzie też "odpowiedzialność zbiorowa". Zobacz artykuł: Śmieci: 24 zł od osoby, wysokie kary i "odpowiedzialność zbiorowa"

W drugiej połowie grudnia, Urząd Miasta Krosna opublikował nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych zmieszanych oraz pozostałości po segregacji i segregowanych (zabudowa jednorodzinna) na 2020 rok.


Kliknij - tutaj - aby powiększyć.

Pojemniki z odpadami należy wystawiać zgodnie z wymaganiami systemu zbiórki  określonymi w Uchwałach Rady Miasta Krosna tj. przed posesją, nie dalej niż 15 metrów od trasy przejazdu pojazdu odbierającego odpady, najpóźniej do godziny 6:15 w dniu odbioru określonym powyższym harmonogramem.


Kliknij - tutaj - aby powiększyć.

Zbiórka odpadów biodegradowalnych kuchennych pochodzenia roślinnego odbywać się będzie w te same dni co odpadów komunalnych zmieszanych. Odpady te należy gromadzić w workach 60 litrowych, koloru brązowego, w które mieszkańcy mogą się zaopatrzyć za odpłatnością w siedzibie firmy REMONDIS KROeko Sp. z o.o. w Krośnie przy ul. Fredry 1. Warunkiem odbioru odpadów kuchennych jest telefoniczne zgłoszenie ilości przygotowanych worków pod numerem telefonu: 13 47 48 485.

Wszystkie bieżące informacje dotyczące gospodarki odpadami w naszym mieście można znaleźć na stronie internetowej www.naszesmieci.krosno.pl.

red.

3 komentarzy

 • rafi

  W Dębicy też podwyżka z 8 zł na 12 zł.jest różnica

  Zgłoś nadużycie rafi wtorek, 24, grudzień 2019 22:32 Link do komentarza
 • wmg

  Jeśli ma być odpowiedzialność zbiorowa to bardzo mnie ciekawi jakie kary poniosą nasi radni . Może dla wszystkich mieszkańców od razu zaserwował łamanie kołem , wyrywanie paznokci i co jeszcze im do łba wpadnie. Ale jak odpowiedzialność zbiorowa to dla radnych też poproszę i dla prezydentów również , Takie moje świąteczne ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  Zgłoś nadużycie wmg wtorek, 24, grudzień 2019 11:32 Link do komentarza
 • POdatNIK

  Pojemniki z plastikiem dzisiaj przeładowane. I znowu powiedzą że się śmieci nie segreguje!!!!

  Zgłoś nadużycie POdatNIK wtorek, 24, grudzień 2019 07:42 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj