Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Zarzuty żądania i przyjęcia korzyści majątkowej dla byłej pracownicy Urzędu Skarbowego w Krośnie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Troje mieszkańców Krosna usłyszało zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Zarzut żądania i przyjęcia korzyści majątkowej przedstawiono byłej pracownicy Urzędu Skarbowego w Krośnie.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie nadzoruje śledztwo dotyczące wystawiania przez osoby działające w zorganizowanej grupie przestępczej, w imieniu jednej z lubelskich spółek, poświadczających nieprawdę faktur VAT na usługi remontowo-budowlane oraz ich użycia do rozliczeń podatkowych, tj. o czyn z art. 271 § 3 kk i inne, gdzie łączna wartość narażonego na uszczuplenie podatku od towarów i usług wyniosła 739 695 zł.

Jak informuje Monika Łukanowska p.o. Zastępcy Prokuratora Okręgowego w Lublinie, działalność podejrzanych koncentrowała się na terenie województwa podkarpackiego. Jednym z wątków śledztwa jest przyjmowanie korzyści majątkowych przez pracowników Urzędu Skarbowego w Krośnie, którzy zaoferowali przedsiębiorcy z terenu Krosna przyjęcie fikcyjnej faktury, żądając przekazania korzyści majątkowej odpowiadającej wartości podatku VAT z faktury.

14 stycznia 2020 roku na polecenie Prokuratury rzeszowska Policja zatrzymała troje podejrzanych, mieszkańców Krosna.

- Podejrzanym przedstawione zostały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uczestnictwa w wystawianiu poświadczających nieprawdę faktur VAT. Dwóm podejrzanym przedstawiono także zarzuty powoływania się na wpływy w instytucji państwowej i przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 7000 złotych w zamian za załatwienie sprawy kontroli. Jednej podejrzanej, byłej pracownicy Urzędu Skarbowego w Krośnie, przedstawione zostały zarzuty żądania i przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 10 700 złotych - informuje Monika Łukanowska.

Wobec dwojga podejrzanych prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. W dniu 16 stycznia 2020 roku Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie uwzględnił wnioski prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie.

W stosunku do trzeciego z zatrzymanych prokurator zastosował poręczenie majątkowe w kwocie 20 000 zł, dozór Policji, zakaz kontaktowania się z ustalonymi osobami oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

red.

3 komentarzy

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj