Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Zmiany w ewidencji gruntów i budynków

Zmiany w ewidencji gruntów i budynków Fot. Łukasz Jaracz

Zakończyła się w Krośnie aktualizacja ewidencji gruntów i budynków. Przegląd rozpoczął się w 2018 r. Obejmował te obszary miasta, gdzie dane były najbardziej nieaktualne. Głównym celem tych zabiegów było doprowadzenie do zgodności stanu wykazanego w ewidencji z faktycznym sposobem użytkowania, zarówno działek oraz zabudowań.

REKLAMA


Zgodnie z obowiązującymi przepisami, o poszczególnych etapach realizacji prac modernizacyjnych, krośnieński urząd informował na tablicy ogłoszeń, Biuletynie Informacji Publicznej, w prasie ogólnopolskiej i Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

Pracami modernizacyjnymi objęto kilka tysięcy nieruchomości, ale większość prac pomiarowych (głównie dotyczących aktualizacji użytków gruntowych) wykonano kartometrycznie na ortofotomapie, bez konieczności powiadamiania właścicieli lub posiadaczy. Pomiary nie dotyczyły terenów osiedlowych budownictwa wielorodzinnego.

W wyniku prac modernizacyjnych w bardzo wielu przypadkach niezbędne było wprowadzenie zmian w operacie ewidencji gruntów i budynków. Naniesione dane w większości przypadków skutkują zmianami w zakresie wysokości podatków naliczanych na 2020 r.

Co to oznacza dla właścicieli lub posiadaczy nieruchomości znajdujących się na terenie Krosna?
Nic innego jak konieczność sprawdzenia czy ich nieruchomość znajduje się w zaktualizowanym obszarze (wykazy działek objętych aktualizacją danych znajdują się w załącznikach poniżej). Jeśli tak, to kolejnym krokiem będzie konieczność wypełnienia i złożenia nowych informacji/deklaracji podatkowych.

Każdy zainteresowany może sprawdzić, czy dla jego nieruchomości wprowadzono zmiany, również telefonicznie pod nr telefonu 13 47 43 124.

Jeżeli zmiana danych ewidencyjnych skutkuje zmianą naliczenia podatków właściciel/posiadacz nieruchomości musi wypełnić i złożyć w urzędzie miasta dodatkowe formularze - informacji/deklaracji o nieruchomościach i obiektach budowlanych (IN-1 lub DN-1) i informacji/deklaracji o gruntach (IR-1 i DR-1) - wraz z załącznikami.

Szczegółowe informacje w tym zakresie można także uzyskać osobiście w Wydziale Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta w budynku przy ul. Lwowskiej 28A pok. 124 (I piętro).

Zobacz:
- Obręb geodezyjny - BIAŁOBRZEGI
- Obręb geodezyjny - KROŚCIENKO NIŻNE
- Obręb geodezyjny - POLANKA
- Obręb geodezyjny - PRZEMYSŁOWA
- Obręb geodezyjny - ŚRÓDMIEŚCIE
- Obręb geodezyjny - SUCHODÓŁ
- Obręb geodezyjny - TURASZÓWKA

/umk/

2 komentarzy

  • Diagnosta

    A co na to lekarze? Przecież Stalin nie żyje

    Zgłoś nadużycie Diagnosta poniedziałek, 10, luty 2020 10:16 Link do komentarza
  • Precz z antychrystem PP

    Stalin szuka pieniędzy by spłacić dług ktory zrobił i na utrzymanie dworu bizantyjskiego. Podatek drastycznie wzrósł za grunt i dom. Odgórnie przetwarza grunt rolny na grunt budowlany. Stawka podatku wzrasta 10 krotnie.

    Zgłoś nadużycie Precz z antychrystem PP niedziela, 09, luty 2020 19:13 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj