Logo
Wydrukuj tę stronę

Parking dla petentów, czy urzędników?

Parking dla petentów, czy urzędników? Fot. KrosnoCity.pl

Problem ze znalezieniem miejsca parkingowego obok Urzędu Miasta przy ul. Staszica w Krośnie miał już każdy miejscowy kierowca. Na miejscach przeznaczonych dla mieszkańców, parkują urzędnicy posiadający “abonament zerowy”, zajmując tym samym miejsca dla petentów. Magistrat twierdzi, że problem ten rozwiązano.

REKLAMA


Udający się do urzędu petenci najlepiej niech przyjdą pieszo.

Pod urzędem miasta nie ma gdzie zostawić auta...

- skarżą się mieszkańcy.

Wystarczy przyjść przed otwarciem magistratu lub w czasie jego zamykania, by przekonać się, że większość tych miejsc zajmują swoimi samochodami pracownicy Urzędu.

Tak naprawdę, swoje sprawy w urzędzie przy Staszica można załatwić w ciągu 20 minut, czasem nawet szybciej, ale znaleźć miejsce do zaparkowania samochodu graniczy z cudem. Czasem trzeba objechać ulicę Staszica i Grodzką cztery raz, może jakieś jedno miejsce się zwolni, chociaż rzadko, ale prędzej je można znaleźć przy ulicy Kapucyńskiej. Codziennie, od rana do godzin popołudniowych zaparkowane są przy Staszica i Grodzkiej te same samochody...

- mówi jeden z mieszkańców Krosna.

Często próbuję załatwić jakąś sprawę przed swoją pracą, mam najwyżej kwadrans, a właśnie tyle zajmuje mi szukanie miejsca dla samochodu. Czy nie można zorganizować urzędnikom parkingu w innym miejscu?

- dodaje czytelniczka.

Miasto wydzierżawiło teren pod parking dla urzędników
Umowa najmu na cele parkingowe działki przy kinie Sokół została zawarta w dniu 30 sierpnia 2019 na czas oznaczony od 1 października 2019 r. do 31 sierpnia 2021 r. Czynsz najmu wynosi 1 000,00 zł miesięcznie.

- Pracownicy urzędu wykorzystujący samochód prywatny do celów służbowych posiadali abonamenty zerowe zezwalające na korzystanie z parkingów. W celu ograniczenia parkowania na ul. Grodzkiej w 2020 roku abonamenty zerowe dla osób posiadających zezwolenia na używanie samochodów prywatnych do celów służbowych będą ograniczane głównie do ul. Fortecznej i ul. Kapucyńskiej - informuje portal Wydział Drogownictwa UM Krosna.

Stan obecny
Czy parking dla urzędników mieszczący się za kinem Sokół poprawił sytuację przed krośnieńskim urzędem? KrosnoCity.pl sytuacje monitoruje już od kilku tygodni. Uległa nieznacznej poprawie.

Nadal przy ul. Staszica i Grodzkiej można spotkać pojazdy urzędników. Za ich szybami znajdziemy blankiety "ABONAMENT ZEROWY ROCZNY" z określonym numerem ID, a w miejscach numeru rejestracyjnego pojazdu wpisane jest oznaczenie wydziału, np. "WYDZIAŁ DROGOWNICTWA", "WYDZIAŁ G.K." - Gospodarki Komunalnej, "WYDZIAŁ K.T." - Komunikacji i Transportu, "WYDZIAŁ PROMOCJI I TURYSTYKI", czy "BIURO RADY MIASTA".

Należy przypomnieć, że na parkingu przy ulicy Staszica oraz Grodzkiej zamontowany jest parkomat. Mieszkaniec, który zechce pozostawić pojazd właśnie w tych miejscach, musi zakupić bilet parkingowy, z którego dochód wpływa do krośnieńskiego urzędu.

Dziwie się, że urzędnicy o tym nie pomyślą, przecież parkomaty, to również zysk dla urzędu. Wolę zapłacić kilka złotych, niż maszerować z parkingu przy "targowicy" na ul. Staszica. Gdzie jest Straż Miejska, która nie egzekwuje takich sytuacji, która nie pilnuje porządku, właśnie obok swojego budynku. To jakieś absurdalne.

- mówi jedna z mieszkanek Krosna.

Jak nadal będzie wyglądała sytuacja z miejscami do parkowania przy ul. Staszica i Grodzkiej? Czy urzędnicy zwolnią miejsca dla podatników i pozostawią swoje samochody na przeznaczonym do tego celu parkingu? Będziemy się temu przyglądać.

red.
Fot. KrosnoCity.pl

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020