Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Co dalej z ul. Kolejową? [ZDJĘCIA]

Co dalej z ul. Kolejową? [ZDJĘCIA] Fot. Piotr Dymiński

Trwają prace na ul. Kolejowej, część drogi jest wyłączona z ruchu. Rozkopywana jest nie tylko sama jezdnia, ciężki sprzęt niszczy chodniki i zieleń. Mieszkańcy okolicznych bloków zastanawiają się jak teren będzie wyglądał po zakończeniu budowy kanalizacji.

REKLAMA


W jakim stanie będzie okolica po zakończeniu prac? Czy będzie podobnie jak na ul. Okrzei, gdzie długo oczekiwano na uzupełnienie masą asfaltową jezdni, która do dzisiaj pozostaje nierówna?

- Realizowany obecnie etap robót w ciągu ul. Kolejowej to budowa nowego odcinka kanalizacji sanitarnej. Inwestorem w tym zakresie jest MPGK w Krośnie, które pełni również nadzór nad tymi robotami. (Miasto jest Inwestorem w zakresie budowy kanalizacji deszczowej). W zakresie Wykonawcy jest wykonanie  nowego kolektora kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami sanitarnymi do budynków w zakresie objętym projektem. Główny kolektor prowadzony jest w ulicy Kolejowej natomiast podłączenia do budynków przebiegają przez tereny zielone i chodniki - informuje Urząd Miasta Krosna. Zapewnia przy tym, że teren ma być doprowadzony do "pierwotnego stanu".

- Wykonawca w swoim zakresie ma odtworzenie nawierzchni asfaltowej w pasie prowadzonych robót ziemnych, oraz odtworzenie zniszczonej podczas robót nawierzchni chodników oraz zieleńców, czyli doprowadzenie do tzw. pierwotnego stanu. Termin zakończenia całości robót to koniec lipca 2020 r. Wykonawca planuje odtworzenie masy asfaltowej na ul. Kolejowej (odcinek od ul. Krakowskiej do ul. Tysiąclecia) niezwłocznie po uruchomieniu produkcji masy asfaltowej - dodają urzędnicy.

- Po zgłoszeniu zakończenia robót przez Wykonawcę zostanie powołana przez Inwestora (MPGK w Krośnie) oraz Miasto Krosno komisja odbiorowa w skład której wejdą przedstawiciele zarówno MPGK jak i poszczególnych wydziałów Urzędu Miasta Krosna - zapewnia Wydział Inwestycji UM Krosna.

Pozostaje zatem cierpliwie czekać na zakończenie prac i zobaczyć jak wygląda przywrócenie stanu pierwotnego, nie tylko jezdni, ale i chodników oraz żywopłotów. Miejmy nadzieję, że prace nie będą przeciągały się tak, jak niedawno w rejonie ul. Naftowej i Tysiąclecia.

pd
Fot. Piotr Dymiński

6 komentarzy

 • Mistrz drugiego planu:)

  Ulica kolejowa jest jedną z najważniejszych arterii tego podkarpackiego grodu a jejaktualny stan techniczny wymaga szybkiego i gruntownego remontu. Tak jak pisałem już w poprzednim poście, dodałbym koniecznie remont chodnika na całej długości tej ulicy. W związku z tym, mam prośbę do redakcji portalu o zwrócenie się w tej sprawie do UM Krosna z pytaniem czy miasto ma zamiar przeprowadzić generalny remont ul. Kolejowej i ewentualnie kiedy.

  Zgłoś nadużycie Mistrz drugiego planu:) czwartek, 20, luty 2020 18:17 Link do komentarza
 • Maciek123

  Przecież powiedziano jasno i dobitnie.
  Przywrócenie stanu poprzedniego. Skoro wcześniej były dziury i nierówności to tak zostanie przywrócone.
  Jeżeli miasto planowałoby remont nawierzchni z prawdziwego zdarzenia z pewnością znalazłoby się to w wypowiedzi.
  Pozostaną łaty na kilka lat.

  Zgłoś nadużycie Maciek123 czwartek, 20, luty 2020 09:15 Link do komentarza
 • Mistrz drugiego planu :)

  Inwestycja jak najbardziej potrzebna. Oby te zapadnięte chodniki w wielu miejscach po zakończeniu inwestycji zostały należycie naprawione, tak samo powinno się stać z terenami zielonymi. A ulica kolejowa to powinna przejść generalny remont na całej długości i szerokości. Wymiana nawierzchni chodnika znajdującego się po lewej stronie ulicy tj. po stronie RCKP.

  Zgłoś nadużycie Mistrz drugiego planu :) czwartek, 20, luty 2020 01:09 Link do komentarza
 • darek11

  Taa będzie wyglądać jak okrzei . Kpina z ludzi

  Zgłoś nadużycie darek11 środa, 19, luty 2020 20:53 Link do komentarza
 • kierowca hondy

  Na pewno zamknięta ulica Kolejowa od wjazdu z ul. Krakowskiej to skrzyżowania z Tysiąclecia utrudnia niesamowicie ruch. Wcześniej jeszcze można było od ul. Mielczarskiego dojechać do wyjazdu do Krakowskiej, teraz to już nawet nie ma o czym mówić.

  Zgłoś nadużycie kierowca hondy środa, 19, luty 2020 18:08 Link do komentarza
 • podatnik

  Kupę błota. Dojście do apteki jest fatalne...

  Zgłoś nadużycie podatnik środa, 19, luty 2020 17:13 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj