Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Co dalej z petycją w sprawie parku?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

W listopadzie ubiegłego roku Fundacja Pasjonauci złożyła petycję w sprawie powiększenia parku przy ul. Grodzkiej. To reakcja na dalsze działania władz miasta zmierzające do pomniejszenia parku i budowy na jego skraju ruchliwej drogi. W tym zakupiono sąsiednie działki.

REKLAMANiestety przedstawicieli Fundacji nie zaproszono na obrady komisji, która merytorycznie rozpatrywała problem. Można to uznać za naruszenie naszego prawa do uczestnictwa na każdym etapie postępowania. W projekcie uchwały już wpisano, że uznaje się petycję za bezzasadną.

Mają o tym decydować dwa powody: Miasto już zaangażowało środki w przygotowania do budowy drogi planowanej od 1928 roku, a na ten cel poświęcona będzie bardzo niewielka część parku.

- To tłumaczenie nas nie przekonuje, niestety nie mieliśmy okazji przedstawić stanowiska na komisji - mówią członkowie Fundacji Pasjonauci.

Jak dodają…
Powstanie drogi (jeżeli kiedykolwiek będą pieniądze na tak kosztowną inwestycję) całkowicie zmieni otoczenie parku, wpływając na komfort wypoczywających mieszkańców.

Obecnie park od strony supermarketu sąsiaduje z cichymi posesjami, na których znajduje się zieleń. Tam ma być droga: źródło spalin i hałasu.

Obecnie ruch uliczny jest oddalony od parku, nawet od strony głównej bramy, największy ruch jest odsunięty, za wysepkę na skrzyżowaniu.

Zastąpienie jej rondem przesunie największe natężenie ruchu pod samo ogrodzenie parku. Dodatkowo powstaną tam miejsca wymagające częstego zatrzymywania pojazdów przez znakami „ustąp pierwszeństwa”, a moment ruszania samochodu, to moment największej emisji hałasu i spalin. Niestety nie dane było nam poruszyć tej kwestii, gdy radni podejmowali decyzję na obradach komisji.

Więcej informacji o petycji i decyzji radnych niebawem.

3 komentarzy

 • ADAM 28

  DO TYCH DWÓCH TZN. DO ERNESTA I VANDALA - CZYM BĘDZIE ODDYCHAĆ ZASTANOWILŚCIE SIĘ? POLSKA JEST NAJBARDZIEJ ZANIECZYSZCZONYM PAŃSTWEM W EUROPIE ! KAŻDEGO ROKU NA CHOROBY SPOWODOWANE ZANIECZYSZCZENIEM POWIETRZA W POLSCE UMIERA OK. 50 TYSIĘCY LUDZI ! TYLKO IDIOTA PLANUJE W DZISIEJSZYCH CZASACH WYCINANIE KOLEJNYCH DRZEW I NISZCZENIE ZIELENI !

  Zgłoś nadużycie ADAM 28 poniedziałek, 16, marzec 2020 11:42 Link do komentarza
 • Ernest

  Niech jak najszybciej ja wybudują!
  STOP ekoterroryzmom!

  Zgłoś nadużycie Ernest czwartek, 12, marzec 2020 20:43 Link do komentarza
 • Vandal

  Oby ta droga wreszcie powstała.

  Zgłoś nadużycie Vandal czwartek, 12, marzec 2020 19:53 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj