Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

KORONAWIRUS: nierówne traktowanie pracowników w urzędzie. W łazienkach nie ma płynu do dezynfekcji

KORONAWIRUS: nierówne traktowanie pracowników w urzędzie. W łazienkach nie ma płynu do dezynfekcji Fot. KrosnoCity.pl

Krośnieński Urząd Miasta wprowadził dodatkowe środki ostrożności w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Dodatkowe środki jednak nie stanowią ograniczenia załatwiania spraw w magistracie, nie wszędzie. O swoje zdrowie boją się również urzędnicy. Personel otrzymał środek dezynfekcyjny do czyszczenia lodówek.

REKLAMAJedyne wejście do budynku urzędu otwarte jest przy ul. Staszica (od Placu Konstytucji 3 Maja). Obsługa interesantów w tym budynku odbywa się wyłącznie w pokoju nr 13 na parterze. Osoby z objawami choroby (np. kaszlące) nie będą obsługiwane. Nie można wejść na piętro, do biura rady, do prezydenta. Taka sama sytuacja występuje w urzędzie przy ul. Lwowskiej.

- Nikt tego nie weryfikuje, czy mam kaszel, czy nie... a mam, od kilku dni jestem przeziębiony, obsłużono mnie na parterze normalnie - mówi jeden z interesantów spotkanych w urzędzie przy ul. Staszica.

Urzędnicy się boją
Pracownicy w Kasie przy ul. Staszica obsługują petentów w rękawiczkach. Pomimo, że są narażeni na bezpośredni kontakt z klientem, przyjmują gotówkę. Zapytani o płyn do dezynfekcji, pokazują płyn do czyszczenia lodówek, mówią: - Nie mamy płynu do dezynfekcji.

Urzędnicy przyjmujący na parterze przy ul. Staszica, pytani o to, dlaczego obsługują petentów normalnie, a na piętro nie można wejść odpowiadają - No właśnie nie wiemy.

Jak czytamy w komunikacie krośnieńskiego magistratu: - Po wejściu do budynków proszę umyć dokładnie ręce w łazienkach dostępnych dla interesantów. W przypadku osobistego załatwiania spraw w urzędzie należy profilaktycznie zachować odpowiednią odległość.

W łazienkach nie ma płynu do dezynfekcji, jest samo mydło. Nikt nie stosuje się do tych zaleceń. Strażnik Miejski jedynie pilnuje wejścia na pierwsze piętro.

- To trochę dziwne, że w wielu punktach, nawet w prywatnych firmach można znaleźć żel do dezynfekcji rąk tuż przy drzwiach wejściowych do budynku, czy pomieszczeń, a w urzędzie takiej praktyki nie ma. Tu chyba jednak więcej ludzi przychodzi narażonych lub chorych - mówi jedna z mieszkanek, która dziś załatwiała swoje sprawy przy ul. Staszica.

Klienci załatwiający sprawy z zakresu poszczególnych wydziałów są obsługiwani w godzinach:
- 8.00 - 10.30 - sprawy z zakresu wydziału Gospodarki Komunalnej,
- 10.30 - 13.00 - sprawy z zakresu wydziału Ochrony Środowiska,
- 13.00 - 15.00 - sprawy z zakresu wydziału Drogownictwa.

Nie czynny jest Urząd Skarbowy w Krośnie. Nie można wejść do budynku, nie można załatwić żadnej sprawy. Na przykład, do odwołania w urzędzie gminy Miejsce Piastowe funkcjonuje tylko biuro obsługi klienta, gdzie w sprawach pilnych są przyjmowane pisma i wnioski. Sprawy należy załatwiać telefonicznie, przez emaila lub profil zaufany. Płatności przyjmowane są w sposób elektroniczny. W Starostwie Powiatowym w Krośnie do odwołania obsługa stron będzie odbywać się w każdym przypadku po wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

Wszystkie podjęte działania profilaktyczne mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

red.

9 komentarzy

 • Jak.

  W pup krosno do niedawna była w toaletach palarnią papierosów. Płyn do dezynfekcji? Nie za duzo wymagacie jak tam mydła nie ma nawet

  Zgłoś nadużycie Jak. wtorek, 17, marzec 2020 13:48 Link do komentarza
 • Zaintwresowany

  Co za głupi artykuł. Naczelny chciał dowalić, wiec i wirusem się posługuje. Ciekawe jakie środki w redakcji stosuje. Panstwo dziennikarze odezwijcie się.

  Zgłoś nadużycie Zaintwresowany sobota, 14, marzec 2020 23:18 Link do komentarza
 • Vid con

  Ciekawego jest to, że dzisiaj w starostwie obsługiwała pani mocno kaszląc. To nie działa w obie strony?
  Szanujmy zarówno osoby pracujące jak i załatwiające sprawy.

  Zgłoś nadużycie Vid con piątek, 13, marzec 2020 23:52 Link do komentarza
 • wloszka

  pozamykac wszystkich i nie robic testow z objawami bo przeciez nie bylo sie we Korei taka jest polityka pewnych panstw

  Zgłoś nadużycie wloszka piątek, 13, marzec 2020 22:17 Link do komentarza
 • Gajowy

  Ciekawe co były gdyby inne zawody narobiły w gacie jak skarbówka i się zamknęły przed ludźmi np. szpitale, wodociągi, policja, sklepy czy odbiór śmieci lub ścieków.

  Zgłoś nadużycie Gajowy piątek, 13, marzec 2020 17:03 Link do komentarza
 • rogol

  W rafinerji w Jedliczu Orlen produkuje taki plyn.
  Moze by sie ktos tam pofatygowal z urzednikow i zamowil potrzebna ilosc dla urzedow miejskich w Krosnie.
  Ja wiem ze: piewsza musi byc sto;ica zaopatrzona bo tam najwazniejsi urzednicy,ale my mamy Jedliucze i nam siewpierw nalezy.Jak dupokracja to dupokracja.

  Zgłoś nadużycie rogol piątek, 13, marzec 2020 13:01 Link do komentarza
 • N.

  Rozumiem, że interesant który jest chory i przychodzi do urzędu ma świadomość, że może zarażać innych... naprawdę jest się czym chwalić. Gratuluję

  Zgłoś nadużycie N. piątek, 13, marzec 2020 12:57 Link do komentarza
 • Precz z antychrystem PP

  Stalin zakazał wchodzić na pierwsze piętro . pretorianie pilnują dyktatora. Dba o swoje mierne zycie a urzednikow i mieszkancow ma daleko w du..e. Tyran pokazal jak sie troszczy o innych. Tylko mysli o sobie

  Zgłoś nadużycie Precz z antychrystem PP piątek, 13, marzec 2020 12:37 Link do komentarza
 • dziewczynka33

  najlepiej wszystko pozamykac , a sklepy bede pootwierane i ludzie beda łazić . czy pracownik sklepu jest inny jak pracownicy urzedu??????

  Zgłoś nadużycie dziewczynka33 piątek, 13, marzec 2020 11:53 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj