Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Dziś ruszają próbne egzaminy dla ósmoklasistów. Będą przeperowadzane zdalnie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Dziś (poniedziałek, 30 marca ) ruszają próbne egzaminy dla ósmoklasistów. W czasie epidemii koronawirusa będą przeprowadzane online. Arkusze zostaną udostępnione na stronie CKE i OKE. Przeprowadzane zostaną z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych.

REKLAMACentralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty. - Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. - poinformował dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjne.

Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

- 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 - język polski,
- 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 - matematyka,
- 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 - języki obce nowożytne.

- Wskazane jest, aby uczniowie po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np. w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania; na wydruku należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką; korzystając z "zeszytu rozwiązań", który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie po wydrukowaniu); na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania - mówi dr Marcin Smolik.

- Proponujemy również, aby uczniowie przesłali swoje rozwiązania do nauczycieli (np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań), którzy korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną - dodaje dr Marcin Smolik.

Próbny egzamin ósmoklasisty przeprowadzany jest wyłącznie w celu informacyjnym. Egzamin jest dobrowolny.

red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj