Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Pogotowie w Krośnie potrzebuje videolaryngoskopów. Trwa zbiórka pieniędzy

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Akademia Talentów z Krosna włącza się w pomoc dla Ratowników z krośnieńskiego pogotowia. Niesamowicie budujące jest, jak świat i ludzie dobrej woli jednoczą się, by nieść pomoc innym. By pomagać instytucjom, które w obliczu pandemii często stają się bezradne.

REKLAMA- Cel mamy ambitny, szczytny i ważny. Chcemy, by nasi Ratownicy mogli działać bezpiecznie. Dlatego po rozmowach z nimi zdecydowaliśmy się, że będziemy zbierać środki na zakup videolaryngoskopów dla medyków z Krosna. To drogi, ale obecnie sprzęt niezmiernie ważny - mówią organizatorzy (Akademia Talentów), którzy rozpoczęli zbiórkę pieniędzy za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.


Laryngoskop - trudna nazwa sprzętu medycznego, który jest niezbędny w momencie, gdy pacjent przestaje oddychać. Oprócz uciskania klatki piersiowej, którą każdy z nas zna z ćwiczeń na fantomach, ratownicy wkładają specjalną rurkę w drogi oddechowe poszkodowanemu (tzw. intubacja). Aby to zrobić, potrzebny jest właśnie laryngoskop.

Używając go, ratownik pochyla się nad ustami poszkodowanego. W przypadku pacjenta z koronawirusem istnieje olbrzymie ryzyko zarażenia - bo nie sposób intubować w przyłbicy, goglach, maskach. Żaden z medyków nie zawaha się jednak i zaryzykuje życie i zdrowie by pomóc drugiemu człowiekowi. Bezpiecznym rozwiązaniem jest użycie videolaryngoskopu - który pozwala intubować i z bezpiecznej odległości patrzeć w ekran wyświetlacza. To minimalizuje kontakt z pacjentem. Ułatwia również samą intubację. Przez to szanse na uratowanie każdego znacząco rosną.

- Mamy nadzieję, że sprzęt ten będzie można używać w karetkach naszego krośnieńskiego pogotowia na długo po tym, jak skończymy walkę z pandemią koronawirusa. To sprzęt bardzo drogi. Koszt jednego to ponad 7000 złotych. Wszystkich karetek jest 7. Wiemy jednak, że pomagamy tu sobie, nam i naszym bliskim na własnym podwórku. Jest nas w powiecie wiele tysięcy. Każda złotówka ma znaczenie, razem damy radę! Zróbmy prezent-niespodziankę dla naszych medyków. Niech walczą o nas jeszcze skuteczniej. I niech bezpiecznie wracają do domu do swoich bliskich z każdego dyżuru - dodaje Akademia Talentów.

red.

3 komentarzy

 • Zatroskana

  Zapytam co robi Dyrekcja SPPR w Krośnie??? Z tego co się czyta i słyszy pracownicy sami robią co mogą, załatwiają różne rzeczy po to ,aby choć trochę czuć się bezpieczniej ( o ile to w ogóle możliwe ) . Jak dobrze, że są jeszcze ludzie dobrej woli...

  Zgłoś nadużycie Zatroskana poniedziałek, 06, kwiecień 2020 06:26 Link do komentarza
 • Waldemar

  Może samorządy naszego powiatu kupiły by te urządzenia. To nie duża kwota .

  Zgłoś nadużycie Waldemar sobota, 04, kwiecień 2020 19:13 Link do komentarza
 • rogol

  To po co nam jacys rzadzacy jak ludzie sami wiedza co jes im poptrzebne i sami kupuja.
  Przypomina to przedwojenne czasy gdzie ludzie kupowali karabiny dla wojska a panowie paradowali na biakych koniach,
  No Kaczynski na konia by nie wlazl ale Duda i Morawiecki z wdziecznosci by go wsadzili.

  Zgłoś nadużycie rogol sobota, 04, kwiecień 2020 14:24 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj