Logo
Wydrukuj tę stronę

Wielki Czwartek rozpoczyna Triduum Paschalne [NA ŻYWO]

Wielki Czwartek rozpoczyna Triduum Paschalne [NA ŻYWO] Fot. Stimo

Ze względu na obostrzenia sanitarne, msze św. i nabożeństwa Triduum Paschalnego w Kościele, będą sprawowane z ograniczeniem udziału wiernych do pięciu osób. Episkopat Polski zachęca do udziału w mszach świętych online, które będą transmitowane w telewizji oraz Internecie. Zapraszamy do transmisji z parafii Trójcy Przenajświętszej (krośnieńska Fara) za pośrednictwem sieci Stimo.

REKLAMA9 kwietnia rozpocznie się Triduum Paschalne, które dla chrześcijan co roku jest wyjątkowym przeżyciem duchowym.

W ten dzień świętujemy pamiątkę ostatniej wieczerzy Jezusa ze swoimi uczniami. w czasie Ostatniej Wieczerzy Jezus ustanowił sakrament eucharystii, a słowami "To czyńcie na moją pamiątkę" ustanowił sakrament kapłaństwa.

Rano sprawowana jest Liturgia Mszy św. Krzyżma. Zostaje poświęcony olej chorych, katechumenów i krzyżmo stosowane przy udzielaniu sakramentów. Na wspólnej mszy św. w kościołach katedralnych spotykają się kapłani danej diecezji, aby m.in. odnowić przyrzeczenia kapłańskie.

Po nabożeństwie Najświętszy Sakrament przenoszony jest do ciemnicy. Milkną dzwony, ich dźwięk zastępuje klekotanie kołatek.

Msza święta online w Wielki Czwartek 2020. Transmisja nabożeństwa z kościoła Trójcy Przenajświętszej w Krośnie (na żywo) - tutaj.

red.

  • autor: red.
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021