Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Wyciąć, a może zostawić? Co stanie się z drzewami przy ul. Naftowa 4

Wyciąć, a może zostawić? Co stanie się z drzewami przy ul. Naftowa 4 Fot. KrosnoCity.pl

Jaki los czeka tereny zielone na osiedlu Tysiąclecia? O tym pisze w jednym ze swoich wydań gazeta KrosnoSfera. Niepokojącą informację dotyczącą przyszłości drzew pomiędzy blokiem Naftowa 4 a "Biedronką" dotarła od jednego z czytelników. Komentarz w tej sprawie udzieliła Rada Osiedla Tysiąclecia.

REKLAMAZ tego co wiem, zarządca bloku przy Naftowej 4 już od dawna ma cel aby wykończyć te drzewa. Mam nawet podejrzenie że podlewał je czymś toksycznym żeby podupadły, a wtedy w końcu uzyska zgodę na wycinkę. Bardzo proszę o anonimowość, mieszkam tu i nie bardzo mam ochotę na konflikt z tym panem. Będę bronić tych drzew, tylko one osłaniają nas od biedronki i uciążliwości z nią związanych. Trudny temat, od zawsze mu te drzewa wadziły. Niedawno pozbył się drzewa z drugiej strony bloku.

- pisze do KrosnoSfery czytelnik.

Decyzja o wycince drzewa powinna być głęboko przemyślaną decyzją samych mieszkańców

Rada Osiedla "Tysiąclecia" od kilku lat w swoich działaniach rozwija akcje dotyczące rozwoju i ochrony terenów zielonych. Corocznie pewną część naszego budżetu przeznaczamy na te właśnie inicjatywy. Dotarła do nas informacja o rozważanej wycince drzew za budynkiem Naftowa 4.

Nie jest łatwe podejmowanie decyzji dotyczących wycinki drzew w pobliżu bloku, jednocześnie w nim nie mieszkając. Uważamy, że w wielu przypadkach zasadne jest po prostu podcięcie drzew lub usunięcie przeszkadzających gałęzi.

Często aparat asymilacyjny drzewa jest zdrowy, bezzasadnym byłoby więc jego wycięcie. W każdym jednak przypadku decyzja o wycince drzewa powinna być głęboko przemyślaną decyzją samych mieszkańców - najlepiej głosem większości. Nie wyrażamy jednak zgody na jakiekolwiek nieetyczne zabiegi zmierzające do pozbycia się drzew i w każdym wykrytym przypadku będziemy je piętnowali.

Nie wiemy jeszcze czy prawdą jest, że ktoś podtruwa drzewa, ale jeżeli w rzeczywistości tak jest, zrobimy wszystko aby sprawcę ukarano i aby sytuacja taka nigdy na naszym osiedlu się nie powtórzyła. Podjęliśmy już działania w celu wyjaśnienia tej sprawy.

- informuje Rada Osiedla "Tysiąclecia".

red.

4 komentarzy

 • BL

  Oczywiście że wycinać, duże drzewa w takim miejscu przeszkadzają i są niebezpieczne.

  Zgłoś nadużycie BL poniedziałek, 20, kwiecień 2020 20:47 Link do komentarza
 • Hiobowski

  Duże drzewa a zwłaszcza takie, które w razie złamania mogłyby narobić szkód powinny być wycięte. Na to miejsce powinno się zasadzić młode drzewka, które wraz z upływem czasu będą spełniać tę samą rolę. Na to potrzeba czasu, gdyż drzewo rośnie powoli. Nie da się posadzić takiego średniego drzewa, żeby każdego zadowolić.

  Zgłoś nadużycie Hiobowski poniedziałek, 20, kwiecień 2020 12:08 Link do komentarza
 • Vandal

  Są zdecydowanie za duże.
  Wyciąć i nasadzić nowe.

  Zgłoś nadużycie Vandal poniedziałek, 20, kwiecień 2020 11:51 Link do komentarza
 • Ula

  Napiszcie przy okazji ile drzew zasadzono w ciągu 15 lat a ile wycięto. Brawo wyborcy

  Zgłoś nadużycie Ula niedziela, 19, kwiecień 2020 12:05 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj