Logo
Wydrukuj tę stronę

Zlikwidowano wjazd do Biedronki przez parking od ulicy Batorego

Zlikwidowano wjazd do Biedronki przez parking od ulicy Batorego Fot. KrosnoCity.pl

Zamknięty został zjazd z parkingu przy ul. Batorego (osiedle Traugutta), łączący dojazd do sklepu Biedronka przy ul. Podkarpackiej. Powodem takiej decyzji były względy bezpieczeństwa. Jest to również kontynuacja inwestycji zakończonej w grudniu 2019 roku, jaką był remont łącznika ulic Składowa - Batorego.

REKLAMA


W grudniu 2019 roku zakończył się remont łącznika Składowa - Batorego (wzdłuż sklepu Majster) wraz z nowym rozwiązaniem ruchu samochodowego. Na odcinku łączącym te dwie ulice wprowadzono ruch jednokierunkowy - wyjazd z osiedla w kierunku ul. Składowej.

Pod koniec kwietnia 2020 roku, drogowcy ułożyli obrzeza (krawężniki) w miejscu zjazdu z parkingu przy ul. Batorego, który łączył wjazd do sklepu Biedronka przy ul. Podkarpackiej.

- Zlikwidowany zjazd został zamknięty z powodów bezpieczeństwa. Wyjazd z parkingu był zlokalizowany na łuku ul. Batorego, był również skrótem łączącym sklep Biedronka z ul. Batorego, który przebiegał przez parking, co powodowało niebezpieczne sytuacje - informuje wydział drogownictwa krośnieńskiego urzędu miasta.

Ruch komunikacyjny będzie się odbywał przebudowanym w zeszłym roku łącznikiem.

- Parking będzie parkingiem, a nie drogą, dodatkowo zwiększy się liczba miejsc postojowych których na osiedlu Batorego brakuje - informuje wydział drogownictwa.

Miasto planuje przebudowę całego chodnika wzdłuż tego parkingu, jak również remont samego parkingu. Ze względu na obecną sytuację, inwestycja będzie uzależniona od możliwości finansowych.

(rdn)
Fot. KrosnoCity.pl

  • autor: (rdn)
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021