Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Niezwykły krośnieński album ponownie w sprzedaży!

Niezwykły krośnieński album ponownie w sprzedaży! Fot. Stanisław Nawracaj

Ukazało się drugie wydanie albumu "Krosno - miasto i ludzie w fotografii Stanisława Nawracaja z lat 60.-80. XX w.". Na 204 stronach wydawca zamieścił 261 czarno-białych, archiwalnych zdjęć Krosna.

REKLAMACały nakład pierwszego wydania sprzedał się w ciągu niecałych dwóch miesięcy 2017 roku! Teraz publikacja ponownie pojawia się na rynku!


"Album Krosno - miasto i ludzie" okazał się jedną z ciekawszych lokalnych publikacji. Zainteresowanie nim było ogromne - od jego promocji w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej (2017), na której zjawiły się tłumy ludzi, po kolejki w księgarniach i błyskawicznie znikające kolejne egzemplarze książki. Towarzyszyły jej niezwykłe wzruszenia wielu osób, które odnalazły na jej kartach zdjęcia swoje i swoich bliskich.

Do wydawcy napływały maile z prośbą o zdjęcia zamieszczone w książce:

Moja córka zwróciła się do Państwa z prośbą o udostępnienie zdjęcia domu. Bardzo serdecznie dziękuje za spełnienie prośby. Po prostu nie mogłam uwierzyć własnym oczom jak zobaczyłam te fotografie. Niejednokrotnie przechodząc ulica Zjazdowa czuje tęsknotę za tym właśnie miejscem i żałuję, ze niestety tego domu tam nie ma. Chociaż wyprowadziłam się z rodzicami z tego domu dokładnie 15.07.1956 r. mając zaledwie 3 i pól roku ale doskonale pamiętam ten czas kiedy tam mieszkałam. Oprócz naszej rodziny mieszkał tam też pan Gawlik i rodzina, która nazywała się Szetela. Dom otoczony był wysokim parkanem a za domem był mój zaczarowany ogród. Uwielbiałam w nim przebywać. Wchodziło się do niego niewielką drewnianą furtką. W domu nie było wody ani kanalizacji Po wodę chodziło się do studni w rynku. Kiedy przeprowadziliśmy się do mieszkania w bloku przy ulicy Staszica (bloki zakładowe "Lnianki") mięliśmy już super warunki bo i łazienkę i bieżącą wodę i o wiele większą powierzchnię, ale pamiętam, że płakałam za tym właśnie starym domem i tęskniłam za moim zaczarowanym ogrodem. Teraz mieszkam w dzielnicy Zawodzie w dużym wygodnym domu ale często idę do rynku drogą przy której stał ten dom i zawsze mi smutno że już go nie ma. Zdjęcie powiększyłam, oprawiłam i powiesiłam w swoim pokoju. Bardzo się cieszę. Zatem jeszcze raz serdecznie dziękuje i serdecznie pozdrawiam.
Na zdjęciach jest brat mojej mamy (...). Pilot i skoczek spadochronowy. Zginął śmiercią lotnika w 1976 roku (...).

Takich historii, rozmów i wspomnień było wiele. To wielka zasługa zdjęć wykonanych przez pana Stanisława Nawracaja! Uwiecznione zostało na nich Krosno - ale nie tylko ulice czy szacowne budowle - także zwykłe życie krośnian z lat 60.-80. XX w.


To wielka zaleta tego wydawnictwa - dokumentuje życie, miejsca, wydarzenia, które część z nas pamięta, a dla większości są to obrazy zupełnie nieznane.

Cały nakład I wydania wyprzedał się w niecałe dwa miesiące 2017 roku. Od tamtego czasu wiele osób i księgarzy zwracało się do wydawnictwa z zapytaniem o możliwość dodruku publikacji.


Po ponad dwóch latach ukazało się wreszcie II poprawione wydanie albumu. Niestety jego pojawienie się na rynku wydawniczym zbiegło się z epidemia koronawirusa. Książki zostały "uwięzione" w lokalnych księgarniach, które zmuszone zostały do zamknięcia swoich placówek.

Obecnie album można nabyć za pośrednictwem ANTYKWARIATU PODKARPACKIEGO - osobiście (Krosno, ul. Czajkowskiego 2, obok pizzerii Alcatraz) lub za pomocą księgarni internetowej - www.antykwariatpodkarpacki.pl.

Nakład II wydania albumu jest ograniczony! Zachęcamy do jego zakupu!

Tomasz Wajda
Fot. Stanisław Nawracaj

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj