Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Przychodnia na sprzedaż. Jest zgoda radnych

Przychodnia przy Paderewskiego. Przychodnia przy Paderewskiego. Fot. KrosnoCity.pl

Podczas sesji 29 kwietnia pod obrady wróciła sprawa sprzedaży budynku "przychodni przy ul. Paderewskiego". Projekt był już rozpatrywany przez radę, ale za pierwszym razem został zdjęty z porządku obrad.

REKLAMAO sprawie informowaliśmy tutaj: Przychodnia przy Paderewskiego. Sprzedać, czy kupić?

Rada dyskutowała o tym, czy lepiej wykupić i remontować obiekt, czy wyrazić zgodę na sprzedaż części należącej do Krosna.

29 kwietnia sesja odbywała się "zdalnie", przez Internet. Tym samym były to obrady bez obecności przedstawicieli Dzielnic i Osiedli, którzy poprzednio upominali się by obiektu nie sprzedawać.

Anna Dubiel (Samorządne Krosno) zapytała co się zmieniło od czasu, gdy uchwała została zdjęta z porządku obrad. Pytała też o kwestie objęcia obiektu ochroną zabytkową.

Naczelnik Krzysztof Wilk odpowiedział, że od sesji na której uchwała została zdjęta nie zmieniło się nic. - Poza tym, że właściciel większościowy zwrócił się do nas o zgodę na sprzedaż, bo powiat jest zdecydowany na sprzedaż swojego udziału który wynosi około ⅘ obiektu - podkreślał naczelnik.

Naczelnik Wilk potwierdził, że jest to obiekt zabytkowy, a budynek w planie jest przeznaczony na działalność związaną z ochroną zdrowia.

Anna Dubiel pytała też o koszty zakupu i remontu obiektu.

Naczelnik stwierdził, że budynek wymaga szerokiego remontu oraz budowy windy zewnętrznej. Problemem jest przedostawanie się wody do piwnic, gdzie został zalany fekaliami i zniszczony piec centralnego ogrzewania. Sam remont wstępnie szacowany jest na 2 mln zł.

Wynik głosowania: 11 radnych "za", przy 10 przeciwnych.

pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj