Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Nowe ambulanse na Podkarpaciu, również w Krośnie

Nowe ambulanse na Podkarpaciu, również w Krośnie Fot. archiwum UMWP

Na Podkarpacie dotarły dwie nowoczesne karetki transportowe, które zostały zakupione ze środków RPO WP 2014-2020 w związku z zagrożeniem i przeciwdziałaniem COVID-19. Trzy kolejne zostaną dostarczone do naszego regionu już za kilka dni. Pięć karetek trafi do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Krośnie, Przemyślu, Sanoku, Mielcu oraz jednostki w Rzeszowie.

REKLAMAAmbulanse o wartości ponad 150 tys. zł każdy zakupiono ze środków skierowanych na walkę z koronawirusem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Województwo podkarpackie przeznaczyło do walki ze skutkami pandemii ponad 350 mln zł, z czego na pomoc medyczną trafi 50 mln zł. Umowę na zakup podpisano 9 kwietnia 2020 roku. Są to ambulanse typu "A1" na bazie samochodu Fiat Doblo L2H2 Multijet wraz z noszami transportowymi i fotelem kardiologicznym do realizacji zadań transportów sanitarnych, w tym wymazowych.

- Nowoczesne ambulanse będą wspierać walkę z epidemią koronawirusa w naszym województwie. Wierzę, że będą spełniać wszystkie stawiane im standardy i sprawdzą się w trudnych warunkach codziennej pracy ratowników medycznych. Cieszę się, że ich zakup był możliwy ze środków unijnych - mówi marszałek Ortyl.
Ambulanse zostaną użyczone następującym jednostkom: Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie i w Przemyślu,  Samodzielnemu Publicznemu Pogotowiu w Krośnie, Bieszczadzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu SPZOZ w Sanoku oraz Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Do tej pory dostarczono już 7 samochodów dla Sanepid-u oraz część sprzętu jednorazowego, w tym: 4,5 tys. kombinezonów, 100 tys. maseczek chirurgicznych, 16,5 tys. półmaseczek, 7 tys. przyłbic i 9 tys. osłon na buty. Na zakup środków ochrony osobistej ze środków unijnych wydano dotychczas ponad 1,4 mln złotych. Na przełomie czerwca i lipca na Podkarpacie trafi 10 kolejnych ambulansów sanitarnych.

(D. Kozik), (UMWP), (rdn)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj