Logo
Wydrukuj tę stronę

Przebudowany łącznik na Batorego miał pomóc. Mieszkańcy są innego zdania

Przebudowany łącznik na Batorego miał pomóc. Mieszkańcy są innego zdania Fot. KrosnoCity.pl

Czy zamkniecie zjazdu z parkingu przy ul. Batorego było dobrym pomysłem? Jeśli decyzja była podyktowana bezpieczeństwem, to mieszkańcy mają zupełnie inne zdanie w tym temacie. Jak twierdzą, dopiero teraz jest - niebezpiecznie. Apelują do Urzędu, o wprowadzenie zmian. Zobaczcie, jak zmiany proponują użytkownicy łącznika przy ul. Batorego.

REKLAMA


O zmianach na osiedlu Traugutta pisaliśmy tutaj: Zlikwidowano wjazd do Biedronki przez parking od ulicy Batorego

Jak poinformował krośnieński wydział drogownictwa w urzędzie miasta, powodem takiej decyzji były względy bezpieczeństwa.

Jest to również kontynuacja inwestycji zakończonej w grudniu 2019 roku, jaką był remont łącznika ulic Składowa - Batorego. Jak podkreślali urzędnicy, parking powinien być parkingiem, a nie drogą. Uważają, że dodatkowo zwiększy się liczba miejsc postojowych, których na osiedlu Traugutta, w tym przy ul. Batorego brakuje. Drogownictwo w Krośnie sądzi także, że wyjazd z parkingu będący skrótem łączącym sklep Biedronka z ul. Batorego przebiegający przez parking - powodował niebezpieczne sytuacje.

Innego zdania są mieszkańcy, którzy chcą teraz wprowadzenia kolejnych zmian. O czym mowa?

Wzdłuż nowego łącznika parkują samochody, co utrudnia wyjazd z Biedronki w prawo w kierunku ul. Batorego.

Zaparkowane pojazdy zmniejszają widoczność, zwężają drogę. Dochodzi do sytuacji "najeżdżania na siebie". - Samochody lecą tam na czołówkę - mówi stały bywalec sklepu, którego redakcja spotkała podczas wykonywania zdjęć na łączniku. Mieszkaniec w rozmowie sugeruje, aby postawić tu zakaz parkowania, a tym samym - spokojnie będą się mijać dwa samochody. Ponadto, często sam parking ma wolne miejsca.

Wyjeżdżając już z łącznika nowym zjazdem, widoczność utrudniają pojazdy zaparkowane z lewej i prawej strony, to kolejny problem jaki pojawił się po zmianach w organizacji ruchu.

Takie samo zdanie ma kilkunastu mieszkańców "Guzikówki", a także inne osoby, które piszą do redakcji portalu z prośbą o interwencję i zajęcie się tematem.

- Niech miasto usunie te samochody parkujące przy krawężniku i tym durnym chodniku, który nikomu nie służy. Postawić znak zakazu parkowania. Samochody lecą na czołówkę, widziałem jak rowerzysta wjechałby prosto w auto - pisze jeden z mieszkańców (imię do wiadomości redakcji).

- Na jednokierunkowej wzdłuż Majstra dziennie śmiga pod prąd kilkadziesiąt pojazdów i tylko czekać na nieszczęście, bo nikt tu nie pilnuje prawa - pisze czytelnik w komentarzu pod artykułem.

- Czy miasto to co robi konsultuje z mieszkańcami, czy ma ich zdanie gdzieś? Przecież to co się dzieje na tej "ala drodze", to jakaś porażka. Ma być bezpiecznie? Ja nie wiem, czy jak będę wyjeżdżał z Biedronki, to nie wjedzie we mnie auto. Tak samo jak już będę chciał opuścić ten "cud inżynieryjny" i na przykład udać się w prawo w kierunku szkoły, to mam obawy, czy nie wydzwoni ktoś we mnie jadący z lewej strony, bo ja nic nie widzę - niestety - pisze jeden z kierowców korzystający z łącznika praktycznie każdego dnia.

- Kompletna porażka, do sklepów będzie można dojechać z osiedla, a wrócić już nie, bo jakiś "i****" wpadł na pomysł zrobienia łącznika jednokierunkowym. Przywróć jak najszybciej ruch dwukierunkowy na łączniku, tak jak to było dawniej - komentuje inny czytelnik.

- Cała ta przebudowa jest totalnie pozbawiona sensu. Wąsko, ciasno, zero widoczności, utrudniony wyjazd z parkingu. A ten szeroki chodnik przy nowej drodze to nie wiadomo komu potrzebny... - czytamy w opinii pod postem z artykułem na Facebooku KrosnoCity.pl.

- Czy bezpieczniej? Wyjeżdżając przynajmniej było widać czy ktoś jedzie z lewej strony, bo nie parkowały tam auta. Teraz wyjeżdżając nowym "łącznikiem" nie widać już ani z lewej, ani z prawej strony, bo zaparkowane auta znacznie ograniczają widoczność - pisze inny użytkownik Facebooka.

Takie opinie można mnożyć. Opublikowaliśmy wybrane. Wysłaliśmy pytania do Urzędu Miasta, jak wydział drogownictwa ocenia sytuację, i czy zdaniem urzędników - mieszkańcy mają rację, czy nie. Jeśli tak, to jakie zmiany zaproponuje drogownictwo? Czekamy na odpowiedzi.

Przypominamy, że w grudniu 2019 roku zakończył się remont łącznika Składowa - Batorego (wzdłuż sklepu Majster) wraz z nowym rozwiązaniem ruchu samochodowego. Na odcinku łączącym te dwie ulice wprowadzono ruch jednokierunkowy - wyjazd z osiedla w kierunku ul. Składowej.

Pod koniec kwietnia 2020 roku, drogowcy ułożyli obrzeża (krawężniki) w miejscu zjazdu z parkingu przy ul. Batorego, który łączył wjazd do sklepu Biedronka przy ul. Podkarpackiej.

Miasto planuje przebudowę całego chodnika wzdłuż tego parkingu, jak również remont samego parkingu. Ze względu na obecną sytuację, inwestycja będzie uzależniona od możliwości finansowych.

Ruch komunikacyjny odbywa się przebudowanym w zeszłym roku łącznikiem.

(rdn)
Fot. KrosnoCity.pl

  • autor: (rdn)
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021