KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Urząd Skarbowy czynny trzy dni w tygodniu

Urząd Skarbowy czynny trzy dni w tygodniu Fot. archiwum KAS

Zgodnie z wprowadzonymi zmianami, bezpośrednia wizyta w Urzędzie Skarbowym będzie teraz możliwa 3 dni w tygodniu.

REKLAMA


W wyjątkowych sytuacjach, w których nie można załatwić sprawy przez e-usługi, możliwa jest wizyta w urzędach skarbowych przez trzy dni w tygodniu:

- poniedziałek od 12:00 do 18:00,
- środa od 9:00 do 15:00,
- piątek od 9:00 do 13:00.

We wszystkich jednostkach KAS klienci są przyjmowani z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Petenci zobowiązani są do stosowania zaleceń wywieszonych w siedzibach urzędów.

W pozostałe dni obsługa podatników odbywa się w jednostkach KAS poprzez e-usługi, e-PUAP i telefonicznie.

Korzystanie z elektronicznych form obsługi klienta
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zachęca do korzystania z e-usług i kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP i infolinie.

Usługi e-Deklaracje i Twój e-PIT, dostępne na stronie podatki.gov.pl, pozwalają na sprawne rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym.

Więcej informacji dostępnych jest na stronach internetowych poszczególnych izb administracji skarbowych, urzędów skarbowych oraz na stronie podatki.gov.pl

Natomiast w serwisie biznes.gov.pl znajdują się opisy elektronicznych usług świadczonych przez urzędy skarbowe, między innymi informacje o tym w jaki sposób, elektronicznie, można złożyć wniosek i uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach oraz należnościach celnych lub stwierdzające stan zaległości.

Krajowa Informacja Skarbowa udzieli Ci informacji podatkowych i celnych przez telefon:
- 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych),
- 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych),
- +48 22 330 03 30 (z zagranicy),

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

KAS zachęca do zadawania pytań drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny na Portalu Podatkowym.

Aby otrzymać informację na temat cła lub podatków na adres e-mail, na stronie Portalu Podatkowego należy wybrać pozycję Skontaktuj się z nami, a następnie opcję "Pytanie e-mail".

Czat z konsultantem KIS dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:;00. Rozmowa odbywa się z wykorzystaniem specjalnego formularza na Portalu Podatkowym w zakładce Skontaktuj się z nami - chat z konsultantem.

(kas), (red.)

  • autor: (kas), (red.)

1 komentarz

  • Kaśkaa

    Kogoś to jeszcze dziwi? Przecież dzisiaj w ogóle kwestie podatkowe są zorganizowane w taki sposób, że trudno się w tym wszystkim połapać. Właśnie dlatego ja mogę Wam podpowiedzieć, że jeśli macie jakieś wątpliwości co do rozliczeń, to powinniście zacząć czerpać wiedzę z takich sprawdzonych miejsc jak https://www.mala-firma.pl/porady/prawo/508-jednolity-plik-kontrolny-%E2%80%93-co-musisz-wiedzie%C4%87 Warto przyjrzeć się temu bliżej już w tym momencie.

    Zgłoś nadużycie Kaśkaa sobota, 22, sierpień 2020 17:46 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?