Logo
Wydrukuj tę stronę

VIVO! Krosno rozpoczęło sezon pszczelarski

VIVO! Krosno rozpoczęło sezon pszczelarski Fot. materiały prasowe / archiwum VIVO! Krosno

4 ule i niemal 200 tys. pracowitych pszczół od ponad roku tworzą Pasiekę na dachu VIVO! Krosno. Pod czujnym okiem Pana Marka Barzyka - jednego z najbardziej doświadczonych pszczelarzy w Polsce, Centrum Handlowe rozpoczęło właśnie kolejny sezon pszczelarski. Ubiegłoroczne zbiory były bardzo obfite, dzięki czemu udało się rozdać klientom 400 słoików pysznego miodu. VIVO! Krosno liczy, że obecny sezon będzie równie udany.

REKLAMA


Moda na miejskie pasieki trwa od kilku lat. Ule na stałe wpisały się już w krajobraz wielu europejskich miast, takich jak Paryż czy Londyn. Stoją na dachach uniwersytetów, hoteli, na dachach biurowców czy sal koncertowych. Nie inaczej jest w Krośnie. Od ponad roku na dachu Centrum Handlowego VIVO! Krosno, pod opieką wykwalifikowanego pszczelarza, nad produkcją miodu pracuje niemal 200 tys. pszczół.

Pasieka na stałe wpisała się w lokalny ekosystem, wprowadzając przy tym harmonię między naturą, a miejską architekturą. Pszczoły gwarantują nie tylko bioróżnorodność, ale także zapewniają prawidłowe funkcjonowanie środowiska, a przede wszystkim… pyszny i zdrowy miód! Rola tych niezwykłych owadów w naszym życiu jest nieoceniona - pszczoły są producentami aż 3/4 spożywanej przez społeczność żywności. Dlatego też niezwykle ważne jest zapewnienie im odpowiednich warunków bytowania.

- Cieszymy się, że pszczoły zadomowiły się na dachu VIVO!, dzięki czemu możemy kontynuować nasz proekologiczny projekt. Ustawienie  na terenie naszego obiektu Pasieki pozwoliło stworzyć pszczołom nowy dom, jednocześnie chroniąc je przed różnorodnymi zagrożeniami. Już niebawem zaprosimy wszystkich klientów na pierwsze w tym roku miodobranie. Liczymy, że obecny sezon będzie równie owocny, jak to miało miejsce przy okazji ubiegłorocznych zbiorów - mówi Izabela Malecha, dyrektor VIVO! Krosno.

Fot. materiały prasowe / archiwum VIVO! Krosno

  • autor: Redakcja
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021