Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Wystaw zabytkowych zabawek w VIVO! Krosno

Wystaw zabytkowych zabawek w VIVO! Krosno Fot. materiały prasowe / archiwum VIVO! Krosno

VIVO! Krosno znów przygotowało wyjątkową niespodziankę dla swoich klientów. Tym razem na terenie Centrum Handlowego pojawiła się niecodzienna wystawa zabytkowych zabawek z lat PRL czy okresu międzywojennego. Historia niektórych eksponatów sięga nawet połowy XIX wieku. Podziwiać można m.in. konika na biegunach z ok. 1860 roku, przedwojenne sanki, a także drewnianą ławkę szkolną z kałamarzem. Nietypowe zabawki pozostaną w VIVO! Krosno do 28 czerwca.

REKLAMACentrum Handlowe VIVO! Krosno zaprasza na sentymentalną podróż do niezwykłego świata zabytkowych zabawek, którymi bawili się kiedyś nasi dziadkowie. "Świat Starych Zabawek" to wyjątkowa wystawa, w skład której wchodzą zabawki z lat PRL-u, z okresu międzywojennego, a także z XIX wieku.

- Serdecznie zapraszamy państwa do odwiedzenia naszego Centrum Handlowego w dniach 12 - 28 czerwca. Po spektakularnym sukcesie wystawy rowerów i motocykli w stylu retro, tym razem zdecydowaliśmy się postawić na zabytkowe zabawki. Ekspozycja, która pojawiła się na terenie VIVO! z pewnością będzie nie lada gratką dla wszystkich, zarówno dla dorosłych, jaki i dzieci. Jednocześnie chcielibyśmy przypomnieć o zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego oraz zakrywaniu nosa i ust. Dbajmy o siebie i innych - mówi Izabela Malecha, dyrektor VIVO! Krosno.
Wśród blisko 300 zabytkowych zabawek podziwiać można m.in.:  konika na biegunach z ok. 1860 roku wykonanego z naturalnych materiałów, lalki celuloidowe, metalowe zabawki mechaniczne nakręcane na kluczyk, przedwojenne sanki dla dzieci, a nawet drewnianą ławkę szkolną z kałamarzem.

Wszystkie zabawki wyeksponowane są na pasażu Centrum Handlowego. Nie brakuje  również starych pocztówek i fotografii. Dla wielu starszych osób wystawa jest doskonałą okazją do powrotu do lat dzieciństwa, a dla najmłodszych to wyjątkowa lekcja historii, podczas której mogą zobaczyć, czym bawili się kiedyś ich rodzice czy dziadkowie.

Fot. materiały prasowe / archiwum VIVO! Krosno

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj