Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Problem mieszkańców z odpadami. Na osiedlach Tworzą się wysypiska [ZDJĘCIA]

Problem mieszkańców z odpadami. Na osiedlach Tworzą się wysypiska [ZDJĘCIA] Fot. KrosnoCity.pl

Miasto promuje segregację śmieci, jednak część mieszkańców pyta: jak to robić, kiedy pojemniki pękają w szwach i nie są opróżniane, a wokół tworzą się wysypiska. Taka sytuacja ma miejsce na przykład w dzielnicy Zawodzie, czy na osiedlu Traugutta.

REKLAMAPrzepełnione pojemniki na posegregowane odpady to zmora wielu krośnieńskich osiedli. Z problemem do KrosnoCity.pl zwrócili się mieszkańcy. Twierdzą, że surowce wywożone są za rzadko i tworzą się sterty śmieci.

Taka sytuacja ma miejsce np. na Zawodziu przy ul. Cichej. Sterta śmieci wala się wokół pojemników na odpady segregowane, chodzi o szkło, plastik i papier. To właśnie tu przejeżdża ze swoimi odpadami najwięcej mieszkańców Zawodzia. Oprócz zwykłych plastikowych, czy szklanych butelek, na składowisku znajdują się wiaderka, worki z nieznaną zawartością, czy nawet opony rowerowe.

- Zgłaszałem telefonicznie sytuację do spółki Remondis 16 lipca (czwartek), dziś mamy już poniedziałek (20 lipca) i nic się nie zmieniło. Wręcz przeciwnie, śmieci przybywa - mówi jeden z mieszkańców Zawodzia. - Czy włodarzom naszego miasta nie jest wstyd, że na własnym podwórku tworzą się dzikie wysypiska śmieci przez brak sukcesywnej kontroli i opróżniania pojemników na odpady segregowane? Przy silnych podmuchach wiatru, te śmieci fruwają po parkingu, ulicach, a nawet przy wałach nad Wisłokiem - dodaje zaniepokojony sytuacją mieszkaniec.

Podobny problem został zauważony w innych częściach Krosna. Przepełnione pojemniki można spotkać również na osiedlu Traugutta i Markiewicza. Przy niektórych kontenerach znajdują się również odpady wielkogabarytowe taki jak stare szafki, czy tapczany. Zdaniem mieszkańców takie śmieci tygodniami zalegają przed blokami.(rdn)

7 komentarzy

 • wsk44

  Ja bym tutaj jeszcze dodał to, jaki bałagan (żeby nie napisać SYF !) Panowie zabierający śmieci zostawiają po sobie. Mam nagrany filmik z sytuacji na osiedlu na ul. Żwirki i Wigury, kiedy to śmieci wypadają z kubła a pracownik zamiast to pozbierać, posprzątać - kopie nogą i tak zostawia, kubeł kładą pusty a wokoło bajzel. Później to sobie tak lata po całym osiedlu i ulicach.

  Zgłoś nadużycie wsk44 wtorek, 28, lipiec 2020 09:43 Link do komentarza
 • AntyDyzma

  Kto śmiecia wybiera w śmieciach żyje.

  Zgłoś nadużycie AntyDyzma wtorek, 21, lipiec 2020 13:25 Link do komentarza
 • Maja334

  Spoko zaraz prezydent wybuduje nam spalarnie, prace już są. Konsultacje juz nikogo nie obchodza. Smieci beda jezdzic z jednego konca miasta na drugi. To jest dopiero koncepcja na kleske.

  Zgłoś nadużycie Maja334 wtorek, 21, lipiec 2020 13:09 Link do komentarza
 • Michał.S

  Ślicznie dziękuje władzom miasta Krosna na czele z wielmożnym p. Przytockim za " wysypiska śmieci " pod blokiem i to za 96zł miesięcznie, a Dodatkowo plagę much z tego parującego syfu....

  Zgłoś nadużycie Michał.S wtorek, 21, lipiec 2020 10:45 Link do komentarza
 • zkrosna

  Jak mieszkańcy głosują od lat na tego prezydenta miasta tak mają. Więc nie narzekać! głosowali? to do urzędu i rączki całować !

  Zgłoś nadużycie zkrosna wtorek, 21, lipiec 2020 10:37 Link do komentarza
 • BL

  Skoro mieszkańcy domów jednorodzinnych mają system workowy, spółdzielnie/wspólnoty mają wspólne wiaty/pojemniki to po co stoją te zbiorcze pojemniki? Chyba tylko po to aby wokół walały się śmieci i było na co narzekać.

  Zgłoś nadużycie BL wtorek, 21, lipiec 2020 07:44 Link do komentarza
 • Tusk !

  Tragedia ! Niech GK i pan naczelnik Smerecki wezmą się wreszcie do roboty !

  Zgłoś nadużycie Tusk ! wtorek, 21, lipiec 2020 07:35 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj