Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Zostań wolontariuszem PACZKI!

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do XX edycji Szlachetnej Paczki - jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. By najbardziej potrzebujące rodziny, osoby, które potrzebują wsparcia w budowie poczucia własnej wartości mogły otrzymać pomoc, potrzeba łącznie ponad 12 tysięcy Wolontariuszy - SuperW. W rejonie Krosno poszukiwanych jest około 40 wolontariuszy. Wyślij swoje zgłoszenie i zostań jednym z nich!

REKLAMACzym jest Szlachetna Paczka?
Szlachetna Paczka to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób aby sami zaczęli sobie radzić w życiu. Jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie, a pomostem między nimi są SuperW, czyli wolontariusze paczki. Ciepły szlafrok, lodówka, czy buty na zimę dla dzieci mają wielką wartość dla obdarowanych. Jednak w Paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: "Ktoś o Mnie pamięta, ktoś we Mnie wierzy". Dlatego mówimy, że Paczka jest impulsem, dla tych którzy mierzą się z trudnościami. Ma być impulsem do dalszej walki o poprawę  swojego losu, bo czasem to właśnie uwagi od drugiego człowieka i wiary, ze coś się  może zmienić, najbardziej brakuje rodzinom które odwiedzamy.

Po co SuperW?
SuperW Szlachetnej Paczki zbierają historie potrzebujących rodzin, diagnozują ich potrzeby, budują relacje. To dzięki nim darczyńcy mogą przygotować konkretną i dedykowaną pomoc, a rodziny - odzyskać nadzieję na zmianę. SuperW utrzymują z nimi kontakt również po przekazaniu pomocy w trakcie Weekendu Cudów, wspierając w drodze do wyjścia z trudnej sytuacji. Nad wszystkim czuwają Liderzy Paczki, czyli wolontariusze, którzy koordynują pracę z rodzinami w poszczególnych rejonach programu.

Nieszczęśliwy wypadek, problemy ze zdrowiem, śmierć bliskiej osoby - bieda często wkrada się w życie tych osób z dnia na dzień. Dotyka tych, którzy nie zasłużyli na taki los. Dzięki Tobie potrzebujący mogą uwierzyć jednak, że zasługują na czyjąś uwagę, zrozumienie i pomoc.

- To niepowtarzalne przeżycie i realny wpływ na pomoc ludziom naprawdę potrzebującym - wspomina wolontariusz Piotr. -  Działając w Paczce, robi się dużo dobrego dla innych i to jest piękne, kiedy można dostrzegać uśmiech u osób, którym się pomogło.

Warto przypomnieć, że w  XIX edycji SZLACHETNA PACZKA połączyła blisko milion Polaków, a wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła 46 milionów złotych. W rejonie Krosno udało pomóc się 100 rodzinom, a wartość pomocy wyniosła blisko 400 tys. zł.

Nie czekaj, zgłoś się już dziś
By dołączyć do wolontariatu i zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki, wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl, spotkaj się z lokalnym Liderem  Rejonu i odbądź szkolenie wdrożeniowe online. Rekrutacja potrwa do września, jeżeli jednak chcesz wybrać rejon Paczki które są najbliżej Ciebie, nie czekaj, zgłoś się już teraz i w lokalnej społeczności współtwórz historie takie, jak ta:

- Głód? Piję dużo herbaty, jem jabłuszka z sadu, jakoś nadrabiam - te słowa pani Jadzi zapadły w pamięć Krzyśka, wolontariusza Paczki na długi czas. W Weekend Cudów wręczył samotnej seniorce niewielką kartkę. Wytłumaczył, że od teraz dzięki tej karteczce ktoś będzie przywoził jej ciepły obiad. Codziennie. Przez okrągły rok. Nastała cisza, którą dopiero po chwili przerwał cichutki szloch. - To teraz codziennie ktoś tu będzie zaglądał? Do mnie? To nie może być! Dzięki Wam odzyskałam wiarę w ludzi. Dziękuję.

Dzięki właśnie Tobie takich historii może być więcej! Wejdź na www.superw.pl i zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki.

Gabriela Kuźnar

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj