Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

METRO w Krośnie nauczy Cię śpiewu. Powstaje nowa szkoła

METRO w Krośnie nauczy Cię śpiewu. Powstaje nowa szkoła Fot. archiwum Metro

Studio Piosenki METRO w Krośnie to nowa szkoła nauki śpiewu funkcjonująca pod okiem certyfikowanego pedagoga i rehabilitanta głosu. Działa pod patronatem teatru muzycznego Buffo w Warszawie - dzieci, młodzież i dorośli mają szansę zaprezentować swoje umiejętności na festiwalach, koncertach i przesłuchaniach przed samym Januszem Józefowiczem oraz Januszem Stokłosą.

REKLAMAMetro jest szansą dla osób, które swoją przyszłość upatrują na scenie.

- Osoby uczące się śpiewać w Studio Piosenki METRO będą mogły uczestniczyć w próbach spektakli wystawianych w Teatrze Studio Buffo, spotkać się z realizatorami, aktorami, muzykami, podejrzeć "życie teatru" z niedostępnej dla szerokiej publiczności strony - informuje Janusz Józefowicz.

Wybrani przez pedagogów uczniowie będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w cyklicznie organizowanych przeglądach i koncertach. Szczególną ich forma będą konkursowe przesłuchania, na których jury przyznawać będzie nagrody i wyróżnienia. Cotygodniowe zajęcia poprowadzi krośnianka Karolina Smolińska.

- Jeśli chcesz się rozwijać wokalnie i scenicznie - to Studio Piosenki METRO Krosno jest dla Ciebie miejscem idealnym - przekonuje Karolina Smolińska. - Uczestnicząc w zajęciach Studio Piosenki METRO Krosno masz szansę nauczyć się śpiewać, swobodnie poruszać się na scenie - dodaje.

Karolina Smolińska od wielu lat pracowała jako nauczyciel muzyki oraz trener wokalny w warszawskich szkołach musicalowych. Jest absolwentką wydziału aktorskiego - mgr sztuki aktor dramatyczny, certyfikowany pedagog wokalny i rehabilitant głosu.

Od najmłodszych lat związana jest z muzyką. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Krośnie w klasie fortepianu. Widzowie mogli podziwiać w 2004 roku podczas Krośnieńskich Spotkań Teatralnych w spektaklu Aleksandra Fredry "Mąż i Żona" w wykonaniu Teatru Profesjonalnego Profeteum. Grała również w serialach, m.in. "Barwy szczęścia", "Pierwsza miłość", "Plebania", "Teraz albo nigdy".

Aktorka jak nikt inny potrafi wczuć się w sytuację osoby, która szuka spełnienia artystycznego.

- Chcę pokazywać zagubionej młodzieży, takiej jaką ja byłam kiedyś na początku swojej artystycznej drogi, że życie w zgodzie z tym co się kocha przynosi efekty. Nie należy się poddawać oraz słuchać ludzi, którzy chcą zepchnąć nas ze swojej twórczej drogi. Zakładając Studio Piosenki METRO Krosno chcę stworzyć dzieciom, młodym uzdolnionym ludziom szansę na karierę, na zmierzenie się ze sceną, na pokazanie swego talentu mistrzom, a oni prawdziwych scenicznych pereł z pewnością nie przeoczą - mówi Karolina Smolińska.

Artystka wróciła do rodzinnego miasta, aby spełniać nie tylko swoje marzenia, ale chce pomóc również innym osobom w realizacji artystycznych pragnień. Na grunt swojego rodzinnego miasta chce przenosić wszystko to, czego nauczyła się w stolicy. Wierzy, że w Krośnie mieszkają osoby
o dużym  potencjale wokalno-artystycznym.

- Wraz z inauguracją szkoły musicalowej chciałabym przekazać młodzieży z Krosna, że warto realizować swoje pasje i sięgać jak najwyżej - przekonuje Karolina Smolińska. - Ja tak zrobiłam - zgłosiłam się do mistrzów muzyki musicalowej - do Janusza Stokłosy oraz Janusza Józefowicza, dlatego Studio Piosenki METRO Krosno Studio Piosenki Metro działa pod patronatem Teatru Studio Buffo. Swoją postawą staram się udowadniać, że nie ma rzeczy niemożliwych trzymając się maksymy: "Możesz jeśli myślisz, że możesz" - podkreśla artystka.

Przesłuchania na zajęcia wokalne w Studio Piosenki Metro Krosno odbędą się 26 września (sobota) od godz. 10:30 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych (Krosno, ul. Paderewskiego). Zapisać można się wysyłając wiadomość na Facebooku studia, telefonicznie pod numerem: 724 474 705, bądź mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Na przesłuchanie należy przygotować piosenkę w języku polskim. Podkład należy przynieść na pendrive lub w telefonie. Istnieje również możliwość przesłania nagrania w pliku filmowym (widoczna twarz śpiewającego) wraz z towarzyszącym podkładem. Szczegóły na  fanpage Studio Piosenki Metro Krosno.


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj