Logo
Wydrukuj tę stronę

Piekło Kobiet - w poniedziałek kolejny strajk na Rynku

Piekło Kobiet - w poniedziałek kolejny strajk na Rynku Fot. Tomasz Jefimow / Krosno112.pl

W całej Polsce trwają protesty przeciwko wyrokowi TK o aborcji. W miniony piątek, 22 października kobiety protestowały na krośnieńskim rynku. Na poniedziałek zaplanowano kolejny.

REKLAMAW piątek (23 października) w Krośnie odbył się pierwszy protest kobiet przeciw zakazowi aborcji. Na krośnieńskim rynku zgromadziło się blisko 100 osób. Protest zakończył się pod biurem posła PiS Piotra Babinetza przy ul. Tkackiej.

"Moje ciało, moja sprawa", " Przeciw aborcji? Po prostu je ignoruj, tak jak robisz to z dziećmi w domu dziecka", "Macie krew na rękach", Zaciągniemy Was do piekła ze sobą", "Wybór, nie zakaz", "Walczcie z wirusem, nie z kobietami" - to hasła najczęściej spotykane na transparentach niesionych przez kobiety.

W poniedziałek, 26 października zaplanowano kolejny protest. Kobiety spotkają się na Rynku o godzinie 18:00.

- Krosno! Znowu jednoczymy się, aby dać znak sprzeciwu. Już jutro na płycie krośnieńskiego rynku o godzinie 18:00 zbierzemy się i wyruszymy pod biuro poselskie PiS. Udostępniajcie i weźcie znajomych! Oczywiście może wziąć udział tylko 5 osób z maseczką i przy zachowaniu odległości ;) - czytam w treści wydarzenia na Facebook'u - dołącz: Piekło Kobiet - strajk Krosno

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021