KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Startuje Spacehack - załóż własną kolonię na Marsie. Łączna pula nagród wynosi 14 tysięcy złotych

Zadaniem zespołu jest stworzenie innowacyjnego rozwiązania z zakresu kosmonautyki dla tematów w kategorii: robotyka i sztuczna inteligencja, aplikacje mobilne i webowe oraz gry (VR, symulatory). Nagrodą specjalną jest pobyt w symulowanej bazie kosmicznej.

REKLAMA


Technologiczny hackathon odbędzie się w dniach 6-8 listopada br. Został skierowany do ludzi z branży IT, tj. grafików, informatyków, programistów i twórców, którzy posiadają wiedzę w projektowaniu i kodowaniu gier lub interfejsów. Tegoroczna tematyka dotyczy kosmosu.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Polska Agencja Kosmiczna.

- Spacehack to ciekawe wydarzenie, dzięki któremu można rozpocząć swoją przygodę z kosmosem. Jego celem jest zachęcenie młodych, ambitnych ludzi do opracowania innowacyjnych rozwiązań w obszarze technologii kosmicznych oraz wykorzystania rozwiązań z sektora kosmicznego w nowych dziedzinach gospodarki - mówi Michał Pilecki, dyrektor oddziału terenowego Polskiej Agencji Kosmicznej w Rzeszowie.

Uczestnicy będą rywalizować w 4-osobowych zespołach. Po zapoznaniu się z tematami zadań konkursowych każdy zespół dokona wyboru kategorii tematycznej. W krótkim okresie czasu muszą rozwiązać postawione przed nimi wyzwania i problemy. Organizatorzy Podkarpackie Centrum Innowacji i PrimeBit Games SA. spodziewają się, że powstaną innowacyjne prototypy, ciekawe aplikacje, interesujące projekty i pomysły na usługi.

- Dla najlepszych zespołów przewidziano nagrody pieniężne, I miejsce to 8 000 zł, II miejsce 4 000 zł, a za III miejsce 2 000 zł. Nagrodą specjalną jest 3-dniowy pobyt w Habitat Lunares. To specjalistyczna baza kosmiczna i laboratorium, która służy do symulacji załogowych misji kosmicznych na Księżycu i Marsie. W bazie można także przeprowadzić spacery zbliżone do tych w przestrzeni kosmicznej - wylicza Wojciech Fiksa, Event Project Manager z PCI.

Spacehack ma charakter online. Uczestnicy przygotują rozwiązania w trakcie wydarzenia samodzielnie, korzystając z własnego sprzętu elektronicznego i oprogramowania komputerowego. Otrzymają również wsparcie ekspertów. Do finału trafi 5 najlepszych projektów. Konkursowe jury uwzględniając oryginalność i innowacyjność zastosowanych rozwiązań, poziom zaawansowania, funkcjonalność, design, a także zgodność wykonanego projektu z tematem konkursu, dokona oceny projektów.

Udział w wydarzeniu jest darmowy. Warunkiem umożliwiającym wzięcie udziału w Spacehack jest zarejestrowanie się poprzez prawidłowe wypełnienie formularza rejestracyjnego, znajdującego się pod adresem: https://app.evenea.pl/event/spacehack/ nie później niż do 06.11.2020 r. do godziny 15:00. Początek zawodów 06 listopada o godzinie 18:00.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?