Logo
Wydrukuj tę stronę

MOPR w Krośnie wspiera Seniorów w czasach pandemii

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Andrea Piacquadio / Pexels

Krosno poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przystąpiło do realizacji programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Wspieraj Seniora".

REKLAMAProgram adresowany jest do osób w wieku 70. lat i więcej, które pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażeniem COVID-19 i nie mogą liczyć na pomoc rodziny, a w szczególnych przypadkach także osoby poniżej 70. roku życia.

Wsparcie w ramach programu "Wspieraj Seniora" polega w szczególności na: zakupach artykułów podstawowej potrzeby (koszty zakupów pokrywa Senior), wykupieniu leków w aptece, odbiorze (wysłaniu) przesyłki z poczty, wyprowadzeniu na spacer pupila, umówieniu wizyty u lekarza.

Seniorzy, którzy chcieliby skorzystać z pomocy w ramach programu "Wspieraj Seniora" mogą zgłosić swoją potrzebę dzwoniąc na: ogólnopolską infolinię Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów na numer 22 505 11 11 - (Korpus przekazuje prośbę o pomoc do MOPR w Krośnie) lub bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodziny w Krośnie na numer 13 43 204 59 – dla Seniora zostanie przydzielony Wolontariusz.

Więcej informacji możecie uzyskać na stornie: wspierajseniora.pl.

  • autor: Redakcja
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021