KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Miasto planuje otwarcie stoku narciarskiego w Czarnorzekach

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. www.czarnorzekiski.pl

Miasto przygotowuje się do otwarcia wyciągu narciarskiego w Czarnorzekach. Ostatni raz stok i wyciąg narciarski funkcjonował do końca sezonu 2018/2019. W ubiegłym sezonie nie został otwarty, powodem miała być nieodpowiednia aura pogodowa i oszczędności.

REKLAMA


Wyciąg został zmodernizowany i oddany do użytku 27 grudnia 2012 roku. Ostatni raz pracował w sezonie zimowym 2018/2019. W ubiegłym - nie został uruchomiony.

Wypowiedź prezydenta Przytockiego z 30 grudnia 2019 roku: - Wszystko zależy od aury, w tym roku oszczędzamy pieniądze, nie naśnieżamy. Nie wydajemy pieniędzy na naśnieżanie, koszty są ogromne, zyski mizerne - mówił Piotr Przytocki. O tym pisaliśmy tutaj: Urząd oszczędza pieniądze i nie naśnieża stoku w Czarnorzekach

Czy w tym roku uda się uruchomić wyciąg narciarski w Czarnorzekach? Prawdopodobnie tak, przynajmniej tak deklaruje prezydent Baran, zaznaczając, że trwają prace związane z przygotowaniem wyciągu do sezonu.

- W chwili obecnej Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie prowadzi prace związane z przygotowaniem wyciągu do sezonu. Ponadto na odbiór techniczny czekają niektóre z wcześniej wykonanych prac m.in. nowa lina na wyciągu orczykowym - poinformował Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

W modernizację wyciągu Gmina Krosno zainwestowały 3,8 mln zł. Inwestycja była realizowana dzięki wsparciu unijnych pieniędzy, a miasto pozyskało na ten cel 2 mln 650 tys. złotych, z Urzędu Skarbowego tytułem zwrotu VAT-u 719 tys. zł. Ze środków własnych Miasto wydatkowało 469 tys. złotych. Projekt realizowano w partnerstwie ze słowackimi miastami Presov i Svidnik.

Celem zapewnienia lepszych warunków dla narciarzy poza projektem Gmina Krosno przeprowadziła przebudowę budynku magazynowego na zaplecze sanitarno-gastronomiczne. Koszt przebudowy wyniósł 174 tysięcy złotych - z tego Gmina otrzymała zwrot VAT-u w wysokości 32 645 zł.

  • autor: Redakcja

6 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?