KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Głosowanie na nazwę nowej ulicy. Odrzucono ponad 200 propozycji

Jak nazwać ulicę leżąca na nowych terenach Krosna? Komisja do spraw nazewnictwa odrzuciła ponad 200 propozycji nazw ulicy. Zostawiono 7, na które mogą zagłosować mieszkańcy. To II etap konsultacji społecznych, głosowanie trwa do 15 marca.

REKLAMA


Pod koniec stycznia zaproszono mieszkańców do zgłaszania pomysłów na nazwę dla ulicy, która w tym roku została przyłączona do Krosna wraz z terenem przeznaczonym pod budowę łącznika do drogi S19 oraz strefę inwestycyjną. W ankiecie wzięło udział 856 osób. Zgłoszono 225 propozycji nazw.

Jak podaje Urząd miasta, wszystkie propozycje zostały przeanalizowane przez Komisję ds. Nadawania i Zmiany Nazw. Do drugiego etapu konsultacji Komisja wybrała zaledwie siedem, które jej zdaniem najtrafniej wpisują się w obowiązujące kryteria dotyczące nazewnictwa lub uzyskały największe poparcie.

Teraz mieszkańcy mogą wybierać spośród wybranych przez Komisję. Wystarczy wejść na Portal Konsultacji Społecznych: www.krosno.konsultacje-spoleczne.pl

Nazwy zakwalifikowane do głosowania:
- Rozwojowa,
- Inwestycyjna,
- Zgody,
- Dywizjonu 303,
- Podoficerów Lotnictwa,
- Łężańska,
- Praw Kobiet.

- Nasza inicjatywa dotycząca nadania nazwy ulicy w procesie szerokich konsultacji to pierwszy etap włączania mieszkańców w procesy związane z zagospodarowaniem nowej części Krosna. Przyłączony do miasta teren ma strategiczne znaczenie dla rozwoju – zapewni dostęp do drogi ekspresowej S19 oraz atrakcyjne miejsca pracy poprzez stworzenie strefy dla innowacyjnych inwestorów  - informuje dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta.

- Dziękuję wszystkim osobom, które przyłączyły się do akcji zgłaszania pomysłów na nazwę ulicy. Zapraszam do udziału w II etapie konsultacji. Propozycja z największą liczbą głosów oddanych przez mieszkańców zostanie skierowana pod obrady Rady Miasta Krosna, która podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie - dodaje zastępca prezydenta.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta o udostępnienie wszystkich zaproponowanych nazw, wraz z uzasadnieniem ich odrzucenia przez Komisję.

Zobacz:

- Ulica Praw Kobiet. Krośnianie stworzyli petycję o nową nazwę ulicy, która zyskała zainteresowanie
- Zaproponuj nazwę dla nowej ulicy

  • autor: Piotr Dymiński

14 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?