KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Miasto bezpłatnie odbierze popiół paleniskowy po sezonie grzewczym

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Masz problem z popiołem paleniskowym po sezonie grzewczym? Zadzwoń i zgłoś taką potrzebę. Urzędnicy umówią miejsce i termin, a w kwietniu odbiorą od Ciebie przygotowane worki z popiołem.

REKLAMA


REMONDIS KROeko odbierze popiół, na koszt gminy

W ramach akcji odbierane będą popioły paleniskowe pochodzące z nieruchomości jednorodzinnych, objętych systemem gospodarowania odpadami komunalnymi prowadzonym przez miasto Krosno. Akcja odbioru popiołów paleniskowych jest organizowana przez krośnieński magistrat i w całości finansowana z budżetu miasta. Wykonawcą odbioru odpadów jest REMONDIS KROeko Sp. z o.o. w Krośnie.

Kiedy i jak się zgłosić?

Zgłoszenia będą przyjmowane telefonicznie w dni robocze od 22 do 26 marca 2021 r. w godzinach od 8.00 do 14.00 pod numerami telefonów 13 47 48 488 lub 13 47 48 490. Podczas rozmowy zostanie uzgodnione miejsce oraz data odbioru.

Jak przygotować odpady do odbioru?

Popioły gromadzimy w workach, w kolorze popielatym o poj. 60 litrów, które należy nabyć tylko i wyłącznie w siedzibie firmy REMONDIS KROeko Sp. z o.o. w Krośnie przy ul. Fredry 1. Worek kosztuje złotówkę. Worki można zakupić w każdy poniedziałek od godziny 8.00 do 18.00 oraz od wtorku do piątku, w godzinach 8.00 do 15.00.

Kiedy odbiorą popiół?

Odbiór odpadów zgłoszonych w ramach akcji planowany jest na kwiecień br. Należy pamiętać, że - odpady wystawione w miejscach i terminach innych niż uzgodniono przy zgłoszeniu nie będą odbierane.

Gmina przypomina, że właściciele nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, mogą przez cały rok oddawać odpady popiołu do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Białobrzeskiej 1 w Krośnie w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w workach dowolnego koloru i dowolnej pojemności, w które zaopatrzą się we własnym zakresie. Należy jednak pamiętać, że za każdym razem chcąc oddać odpady do PSZOK-u, trzeba okazać kod kreskowy, który w sposób automatyczny identyfikuje naszą nieruchomość.

Tym czasem zobacz:

- Od poniedziałku strażnicy miejscy będą kontrolować kotły grzewcze w domach

  • autor: Redakcja

1 komentarz

  • jasiek

    Straszna łaska w gminie Miejsce Piastowe popiół odbierają co 2 tygodnie i odwożą do Krosno. I co ważne za śmieci wożone do nas płacą mniej.

    Zgłoś nadużycie jasiek piątek, 05, marzec 2021 13:54 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?