KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wielkanoc z obostrzeniami. Andrusiewicz: "druga część wiosny może być łatwiejsza"

Wielkanoc z obostrzeniami. Andrusiewicz: "druga część wiosny może być łatwiejsza" Fot. Łukasz Jaracz

"Jeżeli wytrzymamy jeszcze ten okres świąteczny w obostrzeniach, to druga część wiosny i początek lata mogą być już dla nas łatwiejsze" - powiedział w poniedziałek Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

REKLAMA


Andrusiewicz, pytany o obostrzenia na Święta Wielkanocne zauważył, że zostało jeszcze do nich trochę czasu.

- To jest prawie miesiąc, więc nie chciałbym wyprzedzać faktów. Na pewno minister zdrowia Adam Niedzielski, obserwując wyniki, które będziemy mieli w najbliższych tygodniach, będzie podejmował decyzje i rekomendował premierowi konkretne działania - powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Zaznaczył jednocześnie, że na pewno nie możemy się spodziewać w tym roku świąt, jakie pamiętamy sprzed dwóch lat.

- To raczej będą takie święta jak ostatnie Wielkanocne lub ostatnie Bożego Narodzenia - wskazał rzecznik MZ.

Dodał, że jeżeli wytrzymamy jeszcze ten okres świąteczny w obostrzeniach, to druga część wiosny i początek lata mogą być już dla nas łatwiejsze.

"...musimy pamiętać o zdrowiu i bezpieczeństwie Polaków"

Zapytany w poniedziałek w TVP1 Michał Dworczyk o kolejne obostrzenie w kontekście zbliżających się Świąt Wielkanocnych, podkreślił, że takie decyzje są podejmowane zawsze w dialogu z ekspertami, z lekarzami.

- Dzisiaj jest na pewno za wcześnie, żeby mówić o tym, jak będą wyglądały Święta Wielkanocne. Chcielibyśmy oczywiście, żeby te przepisy były jak najmniej dotkliwe, ale przede wszystkim musimy pamiętać o zdrowiu i bezpieczeństwie Polaków - powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM oraz pełnomocnik rządu ds. szczepień.

Zaznaczył, że "to jak będą wyglądały święta zależy trochę od nas". - Jeżeli będziemy przestrzegali tej dyscypliny i przepisów obowiązujących, jest szansa, że zachorowań będzie mniej, a wtedy nie będą potrzebne żadne dodatkowe, restrykcyjne przepisy - podkreślił szef KPRM.

  • autor: Dorota Stelmaszczyk, (PAP), (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?