KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Odbiór elektrośmieci w innym terminie. Drzewko w prezencie!

Odbiór elektrośmieci w innym terminie. Drzewko w prezencie! Grafika: UM Krosno

Cykliczna akcja odbioru elektrośmieci w tym miesiącu zostaje przeniesiona na sobotę - 24 kwietnia. Tym razem będzie ona wyjątkowa, bo w zamian za oddanie elekrtośmieci będzie można otrzymać "zielony upominek".

REKLAMA


W kwietniu do comiesięcznej zbiórki elektrośmieci dołączyła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, która będzie rozdawać sadzonki.

- Zachęcamy wszystkich Krośnian, aby pozbyli się niepotrzebnych sprzętów, które zalegają w domach i oczywiście do zasadzenia otrzymanego drzewka - zachęca krośnieński magistrat.

Jak rozpoznać elektrośmieci?

Najprościej obejrzeć dokładnie urządzenie, jeżeli znajduje się na nim piktogram z przekreślonym koszem na śmieci oznacza to, że dany przedmiot nie może trafić do zwykłego kosza na odpady komunalne i należy wyrzucić go w odpowiednio do tego oznaczonym miejscu. W przypadku Krosna mamy trzy możliwości: kontener stacjonarny na małe elektroodpady, comiesięczna zbiórka lub odbiór indywidualny z domu.

Przypominamy również, że jest możliwość indywidualnego zamówienia odbioru odpadów elektrycznych wielkogabarytowych takich jak pralka, lodówka, zmywarka, zamrażarka, itp. bezpośrednio z domu. W tym celu należy skontaktować się z firmową telefonicznie (505 833 228) bądź za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Bez zmian pozostaje możliwość wyrzucania małych elektrośmieci do dedykowanych kontenerów rozmieszczonych na terenie miasta:

- ul. Lwowska 28a (parking Urzędu Miasta Krosna),
- ul. A. Fredry 12 (baza MPGK Krosno Sp. z o.o.),
- ul. Kolejowa (wewnątrz blokowiska przy wiacie śmietnikowej),
- ul. ks. J. Popiełuszki (przy pojemnikach na odzież),
- ul. J. Lelewela 26 (przy wiacie śmietnikowej),
- ul. Grunwaldzka (obok wiaty przystankowej "Suchodół Dom Ludowy"),
- skrzyżowanie ul. Tysiąclecia i ul. J. i S. Magurów.

Mały sprzęt elektryczny i elektroniczny, który może trafić do pojemników to komputery, radia czy zabawki zasilane bateriami bądź akumulatorami a także telefony czy ładowarki, suszarki i żelazka. Jednym słowem wszystkie sprzęty w wymiarze do 50 cm.

Przykładowe rodzaje sprzętu

- Sprzęt działający na zasadzie wymiany temperatury - chłodziarki, zamrażarki, sprzęt automatycznie wydający produkty chłodzone, sprzęt klimatyzacyjny, sprzęt do osuszania, pompy ciepła, grzejniki zawierające olej i inny sprzęt działający na zasadzie wymiany temperatury stosujący do celów wymiany temperatury płyny inne niż woda.

- Ekrany, monitory i sprzęt zawierający ekrany o powierzchni większej niż 100 cm2 - ekrany, odbiorniki telewizyjne, cyfrowe ramki LCD do zdjęć, monitory, laptopy, notebooki.

- Lampy - proste lampy fluorescencyjne, kompaktowe lampy fluorescencyjne, lampy fluorescencyjne, wysokoprężne lampy wyładowcze, w tym ciśnieniowe lampy sodowe i lampy metalohalogenkowe, niskoprężne lampy sodowe, diody elektroluminescencyjne (LED).

- Sprzęt wielkogabarytowy, którego którykolwiek z zewnętrznych wymiarów przekracza 50 cm - pralki, suszarki do odzieży, zmywarki, kuchenki, piekarniki elektryczne, elektryczne płyty grzejne, oprawy oświetleniowe, sprzęt do odtwarzania dźwięku lub obrazu, sprzęt muzyczny, z wyjątkiem organów piszczałkowych zainstalowanych w kościołach, urządzenia używane do dziania i tkania, komputery wielkogabarytowe - mainframe, drukarki wielkogabarytowe, sprzęt kopiujący, wielkogabarytowe automaty uruchamiane monetą, wielkogabarytowe wyroby medyczne, wielkogabarytowe przyrządy do monitorowania i kontroli, wielkogabarytowe urządzenia automatycznie wydające produkty i pieniądze, panele fotowoltaiczne.

- Sprzęt małogabarytowy, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm - odkurzacze, zamiatacze do dywanów, urządzenia do szycia, oprawy oświetleniowe, kuchenki mikrofalowe, sprzęt wentylujący, żelazka, tostery, noże elektryczne, czajniki elektryczne, zegary i zegarki, golarki elektryczne, wagi, urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała, kalkulatory, odbiorniki radiowe, kamery wideo, sprzęt wideo, sprzęt hi-fi, instrumenty muzyczne, sprzęt do odtwarzania dźwięku lub obrazu, elektryczne lub elektroniczne zabawki, sprzęt sportowy, komputery rowerowe, do nurkowania, biegania, wiosłowania itd., czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty, małogabarytowe narzędzia elektryczne i elektroniczne, małogabarytowe wyroby medyczne, małogabarytowe przyrządy do monitorowania i kontroli, małogabarytowe urządzenia automatycznie wydające produkty, mały sprzęt ze zintegrowanymi panelami fotowoltaicznymi.

- Małogabarytowy sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm - telefony komórkowe, GPS, kalkulatory kieszonkowe, routery, komputery osobiste, drukarki, telefony.

  • autor: (UMK)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?