KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wojskowi spadochroniarze szkolą się w Krośnie

Wojskowi spadochroniarze szkolą się w Krośnie Fot. Marcin Kowalczyk

Widok rozpostartych nad krośnieńskim niebem wojskowych spadochronów będzie nam towarzyszył do 18 czerwca.

REKLAMA


24 maja na krośnieńskim lotnisku rozpoczęło się szkolenie spadochroniarzy 6. Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego.

Celem ćwiczeń, jak mówi nam kpt. Agata Wilga, oficer prasowy 6. Brygady Powietrznodesantowej, jest doskonalenie umiejętności indywidualnych i zespołowych, niezbędnych do wykonywania zadań umożliwiających dotarcie w rejon prowadzenia działań bojowych i operacji przy wykorzystaniu transportu lotniczego i sprzętu spadochronowego.


Fot. Mariusz Bieniek (6BPD)

- Szkolenie ma charakter rotacyjny. Skoki odbywają się zarówno w dzień jak i w nocy, jednak nie dłużej niż do godziny 23:00 - opowiada kpt. Agata Wilga. Takie nocne ćwiczenia do późnych godzin wieczornych zostały zaplanowane m.in. 27 maja.

Każda grupa szkoleniowa liczy około 100 żołnierzy. - Głównymi szkolonymi są żołnierze pododdziałów rozpoznawczych oraz zabezpieczenia desantowania, a także kandydaci na instruktorów spadochronowych - informuje kpt. Agata Wilga.

Szkolenie odbywa się przy współpracy z 8 Bazą Lotnictwa Transportowego w wykorzystaniem statku powietrznego M-28 i potrwa do 18 czerwca.

  • autor: Redakcja

1 komentarz

  • PK

    Ciekawe ile gmina dostaje z tego pieniędzy w porównaniu do tego ile zainwestowała w lotnisko. Miały być loty pasażerskie, a lotnisko miało się samo utrzymywać, pasowałoby o to zapytać czy to kolejna trafiona inwestycja, ale mamy w końcu lotnisko - tylko nic nie lata.
    Możnaby porównać wpływy roczne i koszty utrzymania, czy to kolejny CDŚ.

    Zgłoś nadużycie PK piątek, 28, maj 2021 08:01 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?