Logo
Wydrukuj tę stronę

Normobaria w Krośnie. Przy Bursakach będzie działać "komora życia"

Futurystyczny obiekt za halą na Bursakach to nie statek kosmiczny, a komora normobaryczna. Pierwszy taki obiekt w Krośnie! Czym jest normobaria, jakie korzyści przynosi przebywanie w komorze normobaryczne, kto powinien, a kto nie powinien ją odwiedzać?

REKLAMA


W Krośnie przy ul Bursaki, od 10 lipca będzie działać komora normobaryczna.

Komory hiperbaryczne funkcjonują już od lat w wielu zakładach leczniczych w Polsce i na Świecie. Przeważnie są to komory przenośne, w której mieści się jedna osoba w pozycji leżącej. Istnieją też stałe komory, do których wchodzi kilka lub nawet kilkanaście osób. Rozwinięciem tej koncepcji jest normobaria.

W urządzeniu normobarycznym parametry atmosfery zbliżone są do tych, uznanych za najbardziej optymalne dla człowieka, w tym podwyższona jest zawartość tlenu. Ciśnienie utrzymywane jest na poziomie około 1500 hPa.

Komora normobaryczna to coś w rodzaju kapsuły ciśnieniowej składa się z dwóch pomieszczeń. Jedno z nich jest przestrzenią docelową, w której utrzymuje się ciśnienie około 1500 hPa. Do tego pomieszczenia prowadzi zawsze śluza, gdzie ciśnienie wynosi około 1000 hPa.

Twórcą normobarii jest lek. Jan Pokrywka. Powstała ona poprzez zmodyfikowanie warunków panujących w komorze hiperbarycznej w taki sposób aby przebywanie w niej było komfortowe i możliwe bez ograniczeń czasowych. Jan Pokrywka zaleca korzystanie z normobarii nawet co kilka dni, ale sam dla siebie zbudował “mieszkanie normobaryczne”, w którym po prostu żyje na co dzień.

- Normobaria realizuje wszystkie pozytywne działania Hiperbarycznej Terapii Tlenowej (HBOT) w dodatku powiększając ich efektywność, jednocześnie eliminując wszystkie jej zagrożenia i ryzyka jak i wszelkie jej niedogodności - przekonuje Jan Pokrywka.

Często osoby uczęszczające na sesje same są zdumione efektami i poprawą ich stanu zdrowia oraz samopoczucia. Do tego należy doliczyć doborowe towarzystwo, interesujące i ciekawe rozmowy odnośnie zdrowia i wymianę doświadczeń między klientami.

Jak normobaria wpływa na organizm?

- Zmniejsza stany zapalne przez dotlenienie wszystkich komórek,
- Przyspiesza rozwój nowych naczyń krwionośnych,
- Pobudza regenerację nabłonków,
- Działa stymulująco na komórki skóry - fibroblasty. Pobudza w ten sposób produkcję kolagenu i elastyny, które zapewniają elastyczność skóry,
- Spowalnia starzenie się organizmu,
- Znacząco zmniejsza czas obrzęku uszkodzonych tkanek,
- Zwiększa aktywność osteoblastów i osteoklastów - komórek odpowiedzialnych za zdrowie kości,
- Poprawia dostarczanie składników odżywczych nawet do odległych i niedotlenionych komórek ciała,
- Poprawia krążenie krwi,
- Zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną organizmu oraz zdolność do zapamiętywania,
- Zdecydowanie poprawia dotlenienie wszystkich komórek a tym samym naturalną regenerację organizmu.

Przeciwwskazania:

- zapalenie ucha,
- wyraźne infekcje górnych dróg oddechowych,
- inne choroby zakaźne,
- klaustrofobia,
- nadmierne wyczerpanie organizmu.

W komorze normobarycznej oczywiście nie wolno palić!

Krosno, ul. Bursaki 29 | tel. 663 992 993 | www.normobaria-krosno.pl

  • autor: Redakcja
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021