KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W Krośnie matura na wysokim poziomie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Aby zdać egzamin, trzeba uzyskać min. 30% punktów z przedmiotów obowiązkowych. Z danych podanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wynika, że egzaminu w Polsce nie zdał co czwarty maturzysta.

REKLAMA


Tegoroczni maturzyści do egzaminu dojrzałości przygotowywali się w trudnych warunkach nauki zdalnej.

Wśród absolwentów liceów ogólnokształcących średnia zdawalność w Krośnie wyniosła 87,0%, w Województwie Podkarpackim 84,1%, a w kraju 81,0%. Najlepszymi wynikami pochwalić się mogą maturzyści z:

- I LO im. Mikołaja Kopernika - 99%,
- II LO im. Konstytucji 3 Maja - 98%,
- III Liceum Ogólnokształcącego - 92%.

Wśród szkół prowadzonych przez inne podmioty bardzo dobry wynik egzaminu uzyskali absolwenci Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego - 93 %.

Wśród absolwentów techników średnia zdawalność w Krośnie wyniosła 71,1%, w Województwie Podkarpackim 62,3%, a w kraju 64,0%. Najlepsze wyniki zanotowali maturzyści:

- Technikum Nr 5 (Elektryk) - 93%,
- Technikum Nr 3 im. Stanisława Staszica (Mechanik) - 68%,
- Technikum Nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza (Naftówka) - 68%.  

W tym roku maturzyści krośnieńskich szkół osiągnęli wyniki wyższe niż średnie ogólnopolskie i wojewódzkie m.in. z matematyki, języka angielskiego i języka niemieckiego. Szczególnie dobrze na tle kraju i województwa wypadł obowiązkowy egzamin z matematyki, gdzie krośnieńscy maturzyści uzyskali średni wynik na poziomie 62% punktów, przy 56% na poziomie kraju, 58% na poziomie województwa oraz 44% w powiecie krośnieńskim.

Wyniki potwierdzają, że wybór krośnieńskich szkół to dobra inwestycja w przyszłość, a szkoły w mieście Krośnie właściwie przygotowują swoich uczniów zarówno do kontynuacji nauki, jak i wykonywania zawodu.

Jak wynika z raportów opublikowanych przez CKE w Warszawie i OKE w Krakowie wyniki matur w Krośnie są w tym roku, podobnie jak w latach wcześniejszych wyższe niż wyniki ogólnopolskie i wojewódzkie.

- Dla wielu kandydatów do szkół ponadpodstawowych jak i ich rodziców, wysokie wyniki matury w szkołach prowadzonych przez Miasto Krosno stają się najważniejszym argumentem, by właśnie w Krośnie kontynuować naukę w szkole ponadpodstawowej - zwraca uwagę zastępca prezydenta Krosna Bronisław Baran.

Wyniki poszczególnych szkół z miasta Krosna i szkół z powiatu krośnieńskiego (wg OKE w Krakowie) - zobacz tutaj.

Egzamin poprawkowy dla osób, które nie zdały egzaminu z jednego obowiązkowego przedmiotu, został zaplanowany na 24 sierpnia br. Pozostali, którzy nie zdali więcej niż jednego obowiązkowego egzaminu, mogą poprawiać wyniki dopiero za rok.

  • autor: (umk), (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?