Logo
Wydrukuj tę stronę

Policjanci i strażnicy miejscy kontrolują "dzikie kąpieliska"

Policjanci i strażnicy miejscy kontrolują "dzikie kąpieliska" Fot. archiwum KMP Krosno

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" to wakacyjna kampania, w trakcie której promowane są odpowiedzialne zachowania wśród osób wypoczywających w rejonie akwenów. Krośnieńscy policjanci z profilaktycznym przekazem starają się dotrzeć także do korzystających z tzw. "dzikich kąpielisk" na Wisłoku.

REKLAMA


"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" to ogólnopolska kampania adresowana dla wszystkich osób wypoczywających w rejonie akwenów. W działania zaangażowano również zarządców kąpielisk, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne oraz firmy prowadzące usługi rekreacyjno-turystyczne.

W ramach kampanii, krośnieńscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami straży miejskiej patrolują brzegi rzeki Wisłok i zlokalizowane tam tzw. "dzikie kąpieliska". Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze rozdają odblaski oraz ulotki dotyczące bezpiecznych zachowań nad wodą i na turystycznych szlakach.

Policja apeluje o odpowiedzialne zachowania podczas wypoczynku nad wodą. W tym celu należy wybierać strzeżone kąpieliska i stosować się do ich regulaminów. Pamiętajmy również o zachowaniu trzeźwości podczas zażywania kąpieli. Alkohol i środki odurzające ograniczają właściwe postrzeganie zagrożeń, co w połączeniu z brawurą i przecenianiem swoich umiejętności pływackich, może stać się przyczyną tragedii.

  • autor: (kmp)
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021