KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jarmark na krośnieńskim Rynku

Jarmark na krośnieńskim Rynku Fot. archiwum organizatora

Już 1 sierpnia na krośnieńskim Rynku odbędzie się jarmark „Kupuje bo krośnieńskie”. To wydarzenie ma sprzyjać promocji miejscowych przedsiębiorców, a zarazem być reakcją na skutki pandemii Covid-19. Nadal zbierane są zgłoszenia. Udział w jarmarku jest bezpłatny!

REKLAMA


Pomysłodawcą wydarzenia jest znany w Krośnie fotograf - Przemysław Niepokój-Hepnar, inicjator akcji wspierania lokalnych przedsiębiorców i rzemieślników.

Skąd pomysł na jarmark?

Od samego początku, odkąd ponad rok temu założyłem grupę Kupuje, bo krośnieńskie chciałem wyjść z tą ideą z „Internetu”. Z racji mojej działalności fotograficznej uwielbiam spotkania z ludźmi, lubię działać i pomagać na ile mogę. Sam pomysł jarmarku nie jest niczym szczególnym, w innych miastach tego typu imprezy odbywają się corocznie. Niemniej tego typu inicjatywa jest w skali całego kraju szczególnie wyjątkowa, gdyż odbywa się w czasach stanu zagrożenia kryzysem gospodarczym. Mieszkańcy Krosna i całego naszego regionu muszą zdawać sobie sprawę jak bardzo ważny jest lokalny patriotyzm gospodarczy. Kupując to co krośnieńskie, wspieramy lokalnych przedsiębiorców, miejsca pracy, podatki, które spływają do naszego miasta.

Jaka była reakcja władz, szczególnie że cały czas nie jest pewna sytuacja z koronawirusem?

Napisałem mail do Prezydenta Miasta Krosna we środę, a w piątek byłem już umówiony na rozmowę z Panami Prezydentami , Panią Naczelnik Wydziału Promocji oraz Miejskim Konserwatorem Zabytków. Reakcja była bardzo pozytywna, wysłuchałem sugestie naszych włodarzy i z racji doświadczenia które posiadają, ich uwagi były słuszne. Po kilku tygodniach obserwacji sytuacji epidemiologicznej spotkaliśmy się ponownie, tym razem dołączyła do nas Pani Dyrektor RCKP Dorota Cząstka. To wspaniałe, że wspiera mnie w organizacji jarmarku, bez jej pomocy absolutnie pomysł nie zamieniłby się w czyn.

Kto może wziąć udział w jarmarku?

Każdy przedsiębiorca z Krosna i powiatu krośnieńskiego, jak również osoby prywatne zajmujące się rękodzielnictwem.

Ile już jest zgłoszeń? Z jakich branż?

Po 6 dniach zgłoszeń jest bardzo dużo, blisko 30. Są to osoby zajmujące się rzemiosłem, usługodawcy i sklepy. Nie ograniczamy się, udział w jarmarku jest bezpłatny dla każdego. Ilość miejsc, które sami możemy zaoferować niedługo się wyczerpie, dlatego serdecznie zapraszam do szybkiego wysyłania swoich zgłoszeń!

Dziękujemy za rozmowę, trzymamy kciuki!

Zgłoszenia do Jarmarku można wysyłać do 25 lipca 2021, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Uczestnictwo zarówno dla wystawców jak i zwiedzających jest bezpłatne.

Jeśli chcesz wziąć udział w Jarmarku "Kupuję, bo krośnieńskie" przeczytaj Regulamin i pobierz formularz zgłoszeniowy.

O Wydarzeniu pisaliśmy już tutaj: Jarmark Kupuję, bo krośnieńskie

  • autor: Pasjonauci

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?