KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Bezpłatne szczepionki przeciwko grypie dla Krośnian

Bezpłatne szczepionki przeciwko grypie dla Krośnian Fot. Gustavo Fring / Pexels

Ponad 600 szczepionek przeciwko grypie zaplanowano w ramach Programu szczepień profilaktycznych dla mieszkańców Krosna. Z bezpłatnych szczepionek w pierwszej kolejności będą mogli skorzystać seniorzy w wieku 65 lat i więcej. Już w piątek 15 października pierwsza partia szczepionek trafi do przychodni gdzie będzie można się zaszczepić. O kolejnych będziemy informować na bieżąco. Seniorzy 75+ mogą korzystać z rządowego programu bezpłatnych szczepień. Wystarczy umówić się na wizytę w przychodni, która realizuje rządowy program.

REKLAMA


Realizatorem Programu - podobnie jak w ubiegłych latach - jest SPECMED Sp. z o.o. w Krośnie.

Profilaktyczne szczepienia przeciwko grypie obejmują:

- rejestrację telefoniczną lub osobistą,
- badanie lekarskie kwalifikujące do wykonania szczepienia,
- podanie szczepionki przeciwko grypie na dany sezon epidemiologiczny,
- poinformowanie pacjenta o postępowaniu w razie wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych.
 
Termin rozpoczęcia szczepień: - od dnia 15 października do 10 grudnia 2021 r. (lub do wyczerpania ilości szczepionek).

Miejsce rejestracji i realizacji szczepień: SPECMED Sp. z o.o. NZOZ Zespół Przychodni i Poradni Specjalistycznych w Krośnie:

- Przychodnia Nr 2, ul. S. Kisielewskiego 1 - tel. 13 43 244 79 (codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 - 18:00),

- Przychodnia Nr 3, ul. ks. S. Decowskiego 48 - tel. 13 43 238 92 (od poniedziałku do środy w godz. 7:00-18:00, oraz czwartek i piątek w godz. od 7:00-15:35),

- Przychodnia Nr 9, ul. gen. L. Okulickiego 13 - tel. 13 43 715 57 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-14:35),

- pomieszczenia Przychodni Lekarskiej w Krośnie, ul. Wojska Polskiego 43 tel. 13 43 215 23 (codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 18:00).

Rejestracja osobista lub telefoniczna bez skierowania. Informacje są dostępne również na stronie internetowej www.specmed.pl.

Przyjęcie za okazaniem dowodu osobistego

W ramach realizacji Programu szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Krosna w wieku 65 lat i więcej zachęcamy krośnieńskich seniorów i nie tylko, do zapoznania się z przygotowanym przez Realizatora programu - wykładem nt. profilaktyki grypy. Prosimy również o wypełnienie pre i post-testu, który jest niezbędny w realizacji działań edukacyjnych. Po wypełnieniu prosimy o przesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Apel do seniorów 75+

W związku z rozporządzeniem resortu zdrowia w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022 oraz zmianami na liście leków refundowanych, dotyczących refundacji szczepień przeciw grypie dla seniorów tj. osób urodzonych nie później niż w 1946 r., Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK apeluje, aby seniorzy, którzy ukończyli 75 lat, rozważyli możliwość skorzystania z rządowego programu szczepień, a z programu miejskiego szczepień przeciwko grypie w pierwszej kolejności korzystały osoby, które ukończyły 65 do 75 lat, które nie są objęte rządową akcją szczepień. Szczepionki dla osób powyżej 75 roku są BEZPŁATNE! Masz 75 lat i chcesz skorzystać z bezpłatnej szczepionki - zapytaj czy Twoja przychodnia realizuje rządowy program bezpłatnych szczepień.

Co należy wiedzieć przed skorzystaniem z bezpłatnego szczepienia?

Wszystkie osoby uprawnione do bezpłatnego szczepienia muszą złożyć oświadczenie o spełnieniu warunków do korzystania ze szczepienia czyli np. kryterium wieku lub zaliczaniu się do wyznaczonej grupy docelowej.

Na szczepienie przeciw grypie nie ma skierowań, wystarczy umówienie terminu wizyty w punkcie szczepień.

(Nie ma zapisów przez system e-rejestracji, termin wyznacza punkt szczepień podczas kontaktu z pacjentem).

Przy zapisie nie działa system e-rejestracji wykorzystywany przy rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19.

Na szczepienie należy się stawić zdrowym - bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Do wykonania szczepienia nie jest potrzebna recepta na szczepionkę.

Szczegółowe informacje dotyczące realizatorów programu są dostępne na stronie pacjent.gov.pl

  • autor: (umk), (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?