KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Zmieniają się stawki za przewozy taksówkami. Powstanie jedna strefa

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Pexels

Od 20 października 2021 r. zmieniają się maksymalne stawki opłat za przejazd taksówką po Krośnie. Rada Miasta Krosna podejmując stosowną uchwałę przychyliła się do prośby taksówkarzy o zmianę stawek opłat za przewozy taksówką. Nowością jest również to, że zamiast dwóch stref taxi cały obszar miasta Krosna będzie teraz  jedną strefą.

REKLAMA


Inicjatorami zmian są taksówkarze

Pogarszająca się sytuacją finansowa skłoniła kierowców taksówek do złożenia wniosku o zwiększenie dotychczasowych stawek za przewozy taksówkami na terenie miasta. Wzrost cen paliw, obowiązkowych składek ZUS, kosztów eksploatacyjnych samochodów oraz usług serwisowych to główne powody decyzji krośnieńskich taksówkarzy. Rada Miasta podejmując 27 września uchwałę o zmianie stawek określiła stawki maksymalne. Przedsiębiorcy prowadzący przewóz osób taksówkami na terenie miasta Krosna mogą jednak stosować niższe stawki.

Ile teraz zapłacimy za kurs taksówką?

Od środy (20.10) opłata początkowa za wynajęcie taksówki i przejazd pierwszego kilometra może wynieść 10 zł. W dni powszednie w godz. Od 6:00 do 22:00 za każdy przejechany kilometr zapłacimy do 3 zł, a nie jak do tej pory 2,50. Za kursy „nocne” wykonywane w godzinach od 22.00 do 6.00 oraz w weekendy i  święta zapłacimy do 4 zł/km. To też o 50 gr więcej niż dotychczas. Za godzinę postoju taksówki też zapłacimy więcej. Stawka wzrosła z 30 do 40 zł.

Jedna strefa zamiast dwóch

Obecne strefy, taryfy i stawki za kilometr obowiązywały od 2010 r. Na terenie miasta obowiązywały II strefy, przy czym granice tych stref nie były równomiernie oddalone od centrum miasta. Od tego czasu nasze miasto znacząco się zmieniło. Powstały nowe osiedla, ulice, a sam proces urbanizacji znacząco zmienił też miejski układ komunikacyjny. Dlatego postanowiono, że na terenie całego miasta będzie obowiązywać jedna strefa, a co za tym idzie, jednolite ceny.

 • autor: (umk), (red.)

2 komentarzy

 • naTemat

  Stary dryndziarz i dlatego bedziesz bucu dalej jeździł za damski h** i płakał że brakuje do zusu, chyba że jesteś jednym z tych biznesmenów na rencie :)

  Zgłoś nadużycie naTemat środa, 03, listopad 2021 12:54 Link do komentarza
 • Stary dryndziasz

  Czyli po ludzku tak by ludzie zrozumieli druga strefa została przeniesiona na granicę miasta, kończy się Krosno zaczyna się druga strefa i dodatkowo płacimy za powrót taksówki do Krosna. A na zmianę cen trzeba jeszcze poczekać, to nie Bold czy Uber co jeździ na smartfonie a ceny mu się zmieniają w zależności od popytu.. Tutaj trzeba jechać pierwsze do serwisu w Rzeszowie lub Tarnowie zmienić stawki, potem do Urzędu Miar by to zalegalizował, a za wszystko oczywiście zapłacić z własnej kieszeni. A i tak Mietki, Ryśki czy Jaśki nie dźwigną stawek maksymalnie bo się licytują który będzie tańszy.

  Zgłoś nadużycie Stary dryndziasz wtorek, 02, listopad 2021 19:11 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?